Мешканця Сумщини затримали у Словенії за перевезення нелегалів

загрузка...

Про це Спецкору повідомив журналіст із Охтирки Андрій Міхеєв, посилаючись на власне джерело в Словенії.

За гратами у Словенії опинився мешканець одного з сіл Сумщини, який займався незаконним трафіком.

Це 28-річний житель Охтирського району Артем Б., який виховувався у вчительській сім’ї. Хлопець зараз утримується в СІЗО м. Ново Мєсто (Novo mesto). Йому інкримінується порушення міграційного законодавства. Артема арештували на півдні Словенії поруч з Хорватським кордоном, де він підібрав 6 нелегалів (чотирьох розмістив у салоні, а двох у багажнику).

Про це повідомила приватна словенська детективка з українським корінням  Ольга Мороз.

За її даними, зараз вербування українських водіїв набуло небувалої активності у Польщі. З тексту об’яв, які поширюються в Інтернет-мережі, легко здогадатися про кримінальну складову бізнесу. За рейс пропонується понад 1 тис. євро. Захмарні заробітки примушують людей йти на компроміс з совістю.

Ользі, як керівнику організації українських співвітчизників в Любляні, довелося особисто зіткнутися з долями десятків колишніх земляків, які стали жертвами незаконних оборудок. Минулого року, об’їздивши майже усі тюрми Словенії у якості волонтерки вона була вражена масштабом проблеми.

Водії-заробітчани, не усвідомлюючи серйозності правопорушення, наймаються перевозити громадян без документів з Афганістану, Бангладешу, Ірану, Пакистану та інш. екзотичних держав.

Читати також: Мер Сум озвучив розподіл обов’язків між новими заступниками

Для шоферів таких рейсів життя ділиться на до й після затримання. У Словенії за даний злочин позбавляють волі на термін від 3 до 15 років. Однак, під час затримання поліцією, ніхто з нелегальних перевізників не підозрює про подібний розвиток подій. Вони легковажно відмовляються від гарантованого дзвінка рідним. У подальшому – відправити вістку родині стає набагато важче.

Ольга, як може, допомагає ув’язненим. Вона переконана, що поліцейськими рейдами в ЄС проблему не вирішити, допоки вона не набуде належного розголосу в Україні.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *