«Ми для них тата та мами»: у лікарні Тодурова врятували покинутих новонароджених із Сум

В Інституті серця врятували маленьких дітей війни / Колаж "Сегодня"

Маленьких дітей, від яких відмовилися батьки, вивезли із прифронтового міста волонтери.

У київському Інституті серця МОЗ України зараз перебувають четверо хворих малюків, від яких відмовилися батьки. Вони могли загинути у прифронтових Сумах, проте волонтери та столичні лікарі не дозволили цього.

Історію порятунку дітей розповів відомий лікар кардіолог Борис Тодуров в інтерв’ю Володимиру Полуєву на каналі «Україна 24».

 

«Ми забрали чотирьох новонароджених з будинку малюка на лінії фронту в Сумах. Волонтери їх вивезли з лікарями швидкої допомоги. Привезли цих дітей у вкрай тяжкому стані. чотири місяці, вони зовсім маленькі, і дорога до Львова займає більше доби — вони б її, звичайно, не пережили. вони залишилися сьогодні тут як «діти полку», — розповів Борис Тодуров.

Сьогодні клініка не лише оперує екстрених хворих, а й повернулася до планових операцій. На день проходить 3-4 операції.

Перші два тижні нам усім довелося жити в підвалі. Ми обладнали таке імпровізоване бомбосховище – у нас сухий вентильований підвал. Ми зробили альтернативне джерело води про всяк випадок. Обов’язково нам потрібно було забезпечити відділення переливання крові, де зберігається в холодильниках низької заморозки велика кількість плазми крові, за допомогою волонтерів ми забезпечили себе продуктами тривалого зберігання на три місяці, і ось буквально за перший тиждень ми підготувалися до тривалої автономної роботи. Все це підтримується у робочому стані досі ”, – поділився директор Інституту серця.

Тодуров сказав, що в першій же день війни на п’ятихвилинці він оголосив, що весь колектив — військовозобов’язані і залишаються на робочих місцях. Проте після першого ракетного обстрілу Києва було вирішено молодший медичний персонал з дітьми евакуювати.

» Залишили робочий кістяк. І трохи розв’язали собі руки, тому що в перші дні у підвалі лікарні жили близько 40 дітей, і нам було дуже складно це все контролювати» , — зазначив Тодуров.

segodnya

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *