На «Сумихімпромі» відсторонили від роботи пів сотні невакцинованих працівників

На "Сумихімпромі" відсторонили від роботи пів сотні невакцинованих працівників

На «Сумихімпромі» 9 грудня від роботи відсторонили 51 працівника. Про це розповів директор з персоналу та соціальних питань Олег Тетьоркін. Вони, як і решта шість інших стратегічних підприємств області, потрапили під дію наказу Міністерства охорони здоров’я щодо доступу на роботу нещеплених робітників.

Перша зміна на «Сумихімпромі» починає працювати о 7.00. За півтори години біля прохідної назбиралось з десяток людей – їх усіх не пустили на роботу.

«Я 35 років тут відпрацював і мене за ворота виставили, не дали, навіть, пенсію заробити. Всього лишили. Тільки місце зберігається за мною, що я начебто там роблю, а все інше – відпустки, доплати й, навіть, стаж не рахується. Це безсовісно і безсоромно, що цим, і тим, що у Києві сидять», – каже відсторонений працівник Сергій Очкій.

«Я не бажаю, а це добровільна вакцинація. У мене є профщеплення, ті що нам треба. Мене брали із ними на роботу. У мене все є, а нащо мені це, якщо я не хочу», – говорить відсторонена працівниця Юлія Чех.

На "Сумихімпромі" відсторонили від роботи 51 нещепленого працівника

«Про ПЛР-тести вони нам сказали, що це паперова тяганина. Тобто можна людям, які не працюють на цьому заводі, наприклад, якісь приватні підприємці, вони можуть проходити з ПЛР-тестами, а ми – ні», – відсторонений працівник Віктор Мінчонок.

Читати також: На Сумщині повідомили про підозру дівчині, яка завдала тілесних ушкоджень своєму братові

На "Сумихімпромі" відсторонили від роботи пів сотні невакцинованих працівників

Загалом на підприємстві працює близько 4 тис. людей. Не допустили на роботу трохи більше ніж 1% працівників, розповів директор з персоналу Олег Тетьоркін. З його слів, про відсторонення попереджали працівників за місяць.

«Попереджали, якщо вони не пройдуть вакцинацію, будуть відсторонені згідно з чинним законодавством. Нині понад 90% працівників підприємства вакциновані й працюють у встановленому графіку. Інші люди від роботи відсторонені без збереження заробітної плати. Робочі місця за ними збережені. Ніхто не звільнений», – зазначає Олег Тетьоркін.

За його словами, 8 грудня три людини з відсторонених вакцинувалися першою дозою, тому на підприємстві внесли зміни до наказу і людей допустили до роботи. Нині ж кількість охочих щепитися від коронавірусу зменшилася, говорить заступниця директора Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Валентини Євдокименко.

Читати також: ФК Суми підозрюють в участі у договірних матчах

«Темпи вакцинації упали. Це, мабуть, пов’язано з тим, що ті люди, які хотіли вакцинуватися, прийшли одразу, як тільки почалася компанія. Ще місяць тому були такі дні, коли ми вакцинували більше тисячі людей у день. Станом на сьогодні вакцинуються щоденно у центрі від 300 до 400, а іноді й до 500 людей», — зазначає вона.

На "Сумихімпромі" відсторонили від роботи пів сотні невакцинованих працівників

Від початку вакцинальної кампанії працівники цього медичного закладу щепили загалом 36 тисяч людей, з них 27 тисяч отримали дві дози. За інформацією Ради національної безпеки та оборони, в області двома дозами щепились майже 360 тисяч людей. Це — менше ніж 35% населення.

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *