На Сумщині госпіталізували ще одну людину з підозрою на ботулізм

На Сумщині госпіталізували ще одну людину з підозрою на ботулізм

На Сумщині з підозрою на ботулізм 6 грудня госпіталізували ще одну людину. Наразі вона перебуває в Лебединській лікарні. Про це розповіла заступниця головного лікаря Наталія Давидченко.

За словами Наталії Давидченко, хворій ввели сироватку проти ботулізму, яку хвора купувала сама. Жінка — одна серед тих, хто вживали домашні консервовані гриби на святкуванні дня народження в Лебедині. Спочатку з близько 15 людей четверо — захворіли на ботулізм.

Двоє людей з цієї компанії з 2 грудня перебувають в обласній інфекційній лікарні, ще двоє — у Лебединській лікарні, розповіла директорка центру інфекційних хвороб Ірина Троцька. Загалом це — шостий випадок за грудень. Перший випадок стався наприкінці листопада у Тростянці: ботулізм підтвердили у жінки, яка повернулась з Польщі.

Аби підтвердити хворобу та визначити її тип, проводили біопроби на білих мишах. Дослідження виконували у цій лабораторії з використанням дослідних доз сироватки.

Читати також: У Сумах водій автомобіля вчинив ДТП та залишив місце пригоди (відео)

«Кров беруть від хворого, привозять нам, ми з цієї крові виготовляємо сироватку. Ця сироватка у певних дозах змішується з протиботулінічними сироватками. Змішали кров з сироваткою типу «А», заразили двох мишей, від хворого цю ж саму сироватку змішали із сироваткою типу «В» заразили ще двох мишей і так далі», — розповіла завідувачка мікробіологічної лабораторії Тетяна Габелюк.

Протягом чотирьох діб за мишами спостерігали. На 6 грудня з вісімнадцяти дві померли.

«Якщо у хворого ботулізм типу «В», залишаться живими миші типу «В», миші, кров яких поєдналася з сироваткою типу «А» загинуть. Ми всіма шести типами не інфікуємо. Найбільш розповсюдженими є типи «А», «В», «Е». З сироватками — проблеми, діагностичні протиботулінічні сироватки в Україні не зареєстровані. На жаль, доводиться їх якось так доставляти», — зазначила Габелюк.

7 грудня Тетяна Габелюк сказала, що ботулізм у двох чоловіків і жінки, кров яких вони досліджували, лабораторно не підтвердили. Наразі стан цих пацієнтів задовільний.

З жодним із цих пацієнтів, які потрапили до лікарень, журналістам поспілкуватися не вдалося: люди відмовилися розповідати.

suspilne

 

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *