На Сумщині майже кожному другому заявнику відмовляють в отриманні сільськогосподарської землі

За півтора року, з січня по травень 2021 року, головне управління Держгеокадастру у Сумській області отримало 16957 заяв на виділення земель сільгосппризначення. У 7870 випадках заяви відхилені. Про це йдеться у відповіді на запит журналістів.

З цих заяв, які надійшли, дві стосувались використання земель для фермерського господарства, решта людей просили ділянки під особисте селянське господарство та садівництво. Ще 312 заяв, повідомили в управлінні, перебувають на розгляді.

Також журналісти питали про кількість землі, яку мають передати громадам у рамках “прискорення реформ у сфері земельних відносин”. Відповідь отримали таку: “на виконання ч. 4 ст. 173 Земельного кодексу України (йдеться про землі держвласності, включені в межі населеного пункту) у власність територіальних громад Сумської області передано близько 129 тис. га с/г призначення державної власності”, ще 74 тис. га землі були передані раніше.

2 гектари землі для кожного українця: як їх отримати у Сумах та чи можливо це взагалі (ІНСТРУКЦІЯ)

2 гектари землі для кожного українця: як їх отримати у Сумах та чи можливо це взагалі (ІНСТРУКЦІЯ)

В Україні на підконтрольній території 32,3 мільйона гектарів землі, яка призначена для сільського господарства, за даними Держгеокадастру на 29 травня 2021 року.

Читати також: В Сумах поліція розслідує обставини виникнення звалища небезпечних відходів

Й хоча неприватизованих земель в Україні лишилось, за словами члена наглядової ради Української ради бізнесу, заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Михайла Соколова, не більше трьох мільйонів, за законом, кожен українець має право на безкоштовні 2 гектари землі від держави для ведення особистого сільського господарства. Є й процедура за якою їх можна отримати, про неї та вірогідність з нею впоратись та отримати землю – у цьому матеріалі.

Процедура однакова в усіх регіонах, зокрема й на Сумщині. Утім треба зважити на те, що до 1 серпня 2021 року у Сумській територіальній громаді діє мораторій на отримання цієї землі. Його ввели під час останньої сесії міської ради 26 травня. Пояснили це тим, що останнім часом до міськради надійшло багато заяв на отримання землі від людей з Київщини, а місцева влада хоче, щоб землі отримували місцеві мешканці.

2 гектари землі для кожного українця: як їх отримати у Сумах та чи можливо це взагалі (ІНСТРУКЦІЯ)

Шість кроків до двох гектарів

Так, кроків не багато, але кожен приховує свої скелети у шафі. Все, що потрібно зробити, щоб приватизувати землю, прописано у Земельному кодексі України, зокрема у статтях 122 та 118.

  1. Визначитись з місцем розташування бажаних 2 гектарів. Шукати треба землю державної або комунальної власності на Публічній кадастровій карті УкраїниЗемля може бути у будь-якій точці країни, однак треба розуміти, що й оформлювати її треба буде у місцевих органів влади.
  2. Написати та подати заяву місцевого до органу влади. Визначившись із землею починається паперова робота. Необхідно написати заяву, де вказати цільове призначення землі (для ведення особистого селянського господарства), розмір ділянки, а також додати до заяви викопіювання (прінт-скрін) з кадастрової карти, де виділити бажаний шматок землі, а також копію паспорту та ідентифікаційного коду. Приклад заяви. Далі треба подати цю заяву до обласного управління держгеокадастру до сільської ради. Якщо земля у комунальній власності, то до місцевих органів, якщо у держаній – до управління держгеокадастру. За 30 днів на заяву мають відповісти.
  3. Розробити проєкт землеустрою із землевпорядником. Землевпорядники – це спеціалісти, які виїжджають на місце, роблять заміри та готують необхідні документи щодо використання землі. Ця послуга платна, ціна коливається залежно від організації.
  4. Створений проєкт землеустрою треба віддати управлінню Держгеокадастру для узгодження. Це можна зробити самостійно, так і доплатити землевпоряднику, щоб він це зробив сам.
  5. Узгоджений Держгеокадастром проєкт землеустрою затверджує орган місцевого самоврядування, де знаходиться земельна ділянка. До проєкту треба також додати лист, де пояснити, що проєкт Держгеокадастр узгодив тепер треба погодження місцевої влади.
  6. Останній крок – зареєструвати 2 гектари у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Це роблять місцеві центри надання адмінпослуг або нотаріуси. З собою треба мати:
  • витяг з Державного земельного кадастру, його роблять під час четвертого кроку у Держгеокадастрі.
  • рішення органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність (з п’ятого кроку);
  • копія та оригінал паспорту заявника та ідентифікаційного номера;
  • підтвердження оплати адміністративного збору;

І у нотаріуса чи у ЦНАПі треба буде написати заяву про реєстрацію права власності. Реєстрація триватиме не більше 5 днів.

suspilne

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *