На Сумщині в пункті пропуску «Бачівськ» було затримано автомобіль з підробленими ліками

Фігуранти налагодили поставки медпрепаратів сумнівного походження, від транспортування через кордон до надходження у роздрібні мережі аптек.

Масштабний транснаціональний канал контрабанди через державний кордон України лікарських препаратів з ознаками фальсифікату виявлено в рамках кримінального провадження, розпочатого за повідомленням Департаменту оперативної діяльності Держприкордонслужби.

Заходи під процесуальним керівництвом Офісу Генерального Прокурора України проводилися спільними групами співробітників Державної прикордонної служби України, слідчих ГСУ НП України та співробітників відділу протидії кіберзлочинам Київщини. До них також залучалися фахівці Державної лікарської служби України та за силової підтримки прикордонного спецпідрозділу ДОЗОР.

Читати також: Дві ДТП на Сумщині: дівчина попала під колеса мотоцикла, мікроавтобус зіштовхнувся з лісовозом

На кордоні з РФ у пункті пропуску «Бачівськ» було затримано автомобіль «MAN». В ньому виявили лікарські засоби з ознаками фальсифікату, коробки для ліків та інструкції із застосування до них.

Одночасно в Києві проведено обшуки у осіб, роль яких полягала в отриманні контрабандних поставок та подальшому розподіленні отриманої продукції до мережі аптек з метою реалізації. Також відбулися обшуки в аптеках, що залучалися до роздрібної торгівлі лікарськими засобами з ознаками фальсифікату.

Загалом вилучено більше 10 тис. одиниць медичних препаратів понад 1000 найменувань, вартість яких може оцінюватися у мільйони гривень. Усе направлено на проведення відповідних експертних досліджень.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 305 (Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів), ч. 2 ст. 321-1 (Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів), ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України.

Подальші слідчі дії тривають.

Коментує речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.