На Сумщині виробника кондитерських виробів оштрафували на 95 000 за замовчування про алергени

Спеціалістами Тростянецького районного управлінняГоловного управління Держпродспоживслужби в Сумській області була проведена перевірка дотримання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів в цеху виробництва кондитерських виробів в
с. Боромля Тростянецького району.

В ході перевірки було виявлено порушення встановлених законодавством вимог до ненадання інформації споживачеві щодо речовин та харчових продуктів, які спричиняють алергічні реакції або непереносимість, а саме, відсутня інформація на маркуванні про вміст арахісу у складі тістечок.

Арахіс та продукти з арахісу входять до Переліку речовин та харчових продуктів, які спричиняють алергічні реакції або непереносимість (ч. 5 додатку 1 Закону України “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»), чим порушуються вимоги п.3 ч.1. ст. 6, ст. 15 Закону України “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

За результатами проведеного заходу державного нагляду складено акт перевірки, протокол про виявлене порушення та видано припис щодо усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти.

Читати також: У Сумах патрульні виявили транспортний засіб, який має проблеми з законом

Слід зазначити, що алергія на арахіс є однією з найбільш поширених причин анафілаксії – важких нападів алергії, які можуть бути небезпечні для життя, як для дітей так і дорослих. У деяких людей з алергією на арахіс, навіть незначні кількості цього продукту, можуть викликати серйозну реакцію. Симптоми алергії зазвичай з’являються через декілька хвилин або годин після вживання арахісу або продуктів, що його містять.

Алергічне захворювання — анафілаксія — може призвести до анафілактичного шоку. Такий стан є загрозливим для життя людини, адже під час нього раптово падає артеріальний тиск, що може призвести до зупинки серця. Тому, не зазначення будь-якого алергенного складового, в тому числі арахісу, тощо, які входять до складу готового харчового продукту, несе пряму загрозу для життя та/або здоров’я людини.

На підставі матеріалів перевірки та складеного протоколу про виявлені порушення відповідно до п. 23 ч. 1 статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» до суб’єкта господарювання були застосовані штрафні санкції в розмірі 94 460 грн.

Суб’єкт господарювання не погодився з виявленими порушеннями та оскаржив застосовані штрафні санкції в судовому порядку. Позовні вимоги були обгрунтовані тим, що він не був присутній на початку проведення заходу, документи складені за результами заходу державного нагляду не отримував.

У ході судового розгляду представниками Головного управління було доведено законність дій Головного управління та правомірність винесеної постанови відносно суб’єкта господарюваня та рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 26.01.2021 в задоволенні позовних вимог.

Читати також:У Сумах правоохоронці викрили чоловіка у вчиненні двох грабежів на території міста Суми

Проте суб’єкт господарювання не погодився з рішенням суду першої інстанції та подав на нього апеляційну скаргу. За результатами апеляційного розгляду, Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 26.05.2021 по справі №480/8066/20 рішення суду першої інстанції та постанова про застосування штрафних санкцій були визнані законними та залишені в силі.

На даний час, Головним управлінням вживаються заходи щодо примусового стягнення через органи ДВС 94,46 тис. грн. несплачених штрафних санкцій. Слід зазначити, що за 2020 – 2021 рік Головним управлінням були примусово стягнуті застосовані, але несплачені штрафні санкції у сфері безпечності харчових продуктів в загальному розмірі
1,59 млн. грн.

Держпродспоживслуба в Сумській області

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *