На Сумщині за порушення оштрафували магазин на 14 169 грн

загрузка...

Спеціалістами Роменського міськрайонного управління Головного управління було проведено позапланову перевірку щодо дотримання вимог законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів у м’ясному магазині за адресою м. Ромни, вул. Руденка, 23/3.

У ході проведення перевірки було встановлено, що у магазині здійснюється реалізація харчових продуктів тваринного походження, власного домашнього виробництва, виготовлених на потужності, що не має експлуатаційного дозволу. Реалізація відбувалась без відповідного маркування, що унеможливлює встановлення характеристики харчового продукту, у тому числі його категорії, характеристики ознак, властивостей, складу, кількості, мінімального терміну придатності, походження. Відсутність маркування на фасованих харчових продуктах порушує вимоги частини 2 статті 5 та частини 9, 10 статті 6 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», а також пункт 3 частини 3 ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Читати також: Відмова попереднього перевізника та мітинг. Що буде з маршрутом Суми-Піщане

За результатами проведеного заходу державного нагляду було складено акт та протокол, а також винесено припис про усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин. На підставі матеріалів перевірки щодо зазначеного суб’єкта господарювання та складеного протоколу, Головним державним ветеринарним інспектором в Сумській області було винесено постанову про застосування штрафу в розмірі 14 169 гривень.

Суб’єкт господарювання не погодився з виявленими порушеннями та звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування постанови про накладення штрафу. У ході судового розгляду відділом правового забезпечення було доведено законність дій Головного управління та правомірність винесеної постанови відносно суб’єкта господарювання та рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 19.01.2021 по справі №480/7452/20 в задоволенні позовних вимог. На даний час відділом вживаються заходи для примусового стягнення застосованих штрафних санкцій.

Держпродспоживслужба 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *