На Сумщині проплачені два вагони добрив не доїхали до покупця

На Сумщині у період посівної агропідприємство «АГРОПАРТНЕРИ2009» потерпає через нестачу добрив. Причому, за них проплачено близько 3 млн. гривень, а їх «націоналізували».

Про це  розповів  Сергій Жамардій, очільник агропідприємства «АГРОПАРТНЕРИ2009». За його словами, до війни ми прорахували потреби і придбали 128 тонн нітроамофоски, це два вагони, які ми повинні були забрати наприкінці лютого у Ромни на Чернігівщині, і не встигли.

«Оскільки добрива були з білорусі, то їх з початком війни «націоналізували» і нашому господарству не віддають. Ми заплатили за нітроамофоску близько 3 млн гривень, а тепер такий парадокс — добрива можуть передати іншим фермерам. Два вагони добрив — це половина того, що ми повинні були кинути в нашу землю. Посіяти без добрив — врожайність впаде, ефекту не буде», — занепокоєний ситуацією Сергій Жамардій.

Він зазначає, що з 5 квітня підприємство звернулося до низки державних відомств з листами і підтверджуючими документами: до Військово-цивільної Адміністрації Сумської області, Служби безпеки України, Київської Митної Служби України, Президента України, Бюро економічної безпеки України.

«Нам обіцяють, що докладуть максимум уваги до нашої проблеми, але конкретних рішень не має. Ми зібрали документи по всьому ланцюгу поставки товару митній службі, проте вони винесли рішення про націоналізацію. Чому так відбулося, так нам ніхто і не надав пояснення. Виглядає це так, що хтось вирішив «нагріти руку» на чужих добривах, а прості аграрії несуть збитки», — прокоментував керівник господарства.

gazeta

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *