Нацкомісія планує оштрафувати «Сумиобленерго» на максимальні 1,7 млн

загрузка...

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), планує накласти штраф на АТ «Сумиобленерго» в розмірі 1,7 млн ​​грн за порушення умов стандартного приєднання електроустановок до системи розподілу, пише —biz.censor

Відповідний проект постанови планують розглянути на засіданні регулятора 21 квітня.

«Накласти штраф у розмірі 1,7 млн ​​грн на АТ» Сумиобленерго «за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії та порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії», — йдеться в проекті постанови.

Згідно з обґрунтуванням до документа, в «Сумиобленерго» надійшла заява від фізичної особи-підприємця про приєднання електроустановки з метою збільшення дозволеної до використання потужності.

У той же час, за даними НКРЕКУ, електроустановки підприємця приєднані до електромереж іншого суб’єкта господарювання, які належать АТ «Укртелеком».

Читати також:  У Сумах перевірили виконання перевізниками ранкових і вечірніх рейсів

«Сумиобленерго» видав проект договору про приєднання, з огляду на величину існуючої дозволеної потужності від трансформатора іншого об’єкта без узгодження, чим порушив умови надання послуги з приєднання.

Ще одним порушенням в обґрунтуванні рішення зазначено невірне визначення типу приєднання. Договором між ВСР та фізособою-підприємцем було визначено приєднання електроустановок потужністю 100 кВт (85 кВт як додаткова) як стандартне, а за рішенням НКРЕКУ визначені два ступені стандартного приєднання (перша ступінь (до 16 кВт включно) і друга ступінь (від 16 кВт до 50 кВт включно).

Також, як зазначили в НКРЕКУ, неправильно було визначено точка приєднання, не узгоджене місце установки електролічильника і відмова в послугах інформаційно-консультаційного центру.

Як повідомлялося, в 2017 році ФДМ тричі виставляв на продаж 25% акцій ПАТ «Сумиобленерго» зі стартовою ціною 370,2 млн грн, однак аукціони не відбулися через відсутність заявок.

Бізнесменам Ігорю Коломойському і Костянтину Григоришину належить близько 72% акцій «Сумиобленерго», блокпакет обленерго знаходиться у власності держави.

«Сумиобленерго» володіє розподільними електричними мережами, розташованими на території Сумської області, надає послуги з транспортування та постачання електроенергії.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *