Не попадіться: сумчани, нагадуємо вам, що номери на 090 і 070 платні!

загрузка...

Хотів знайти роботу — втратив гроші. Після телефонної розмови «роботодавець» пропав, а від мобільного оператора прийшов величезний рахунок.

Про цей вид телефонного шахрайства в Сумах не було чутно вже досить давно. Остання публікація, в якій ми розповідали читачам про банальний на перший погляд розвод, була в 2014 році.

І ось минулого тижня до редакції звернувся сумчанин Віктор, який, намагаючись знайти роботу в регіоні, обдзвонював різні цікаві для нього оголошення з вакансіями в інтернеті і натрапив на тих, хто заробив на ньому:

Кримінал: на Сумщині чоловік вкрав і розтрощив авто свого сусіда

— Дуже потрібна робота, згоден вже на будь-яку, але не за мінімалку, — розповідає Віктор. — Цікавила, в тому числі, вакансія охоронця. На відомих і, здавалося б, перевірених роками інтернет-ресурсах в Україні, де розміщуються оголошення з вакансіями, знайшов кілька пропозицій і став дзвонити. Як тільки відбувається з’єднання, спрацьовує автовідповідач і чоловічий голос каже: «Номер відділу кадрів змінився. Запишіть новий номер — 090-032-22-70 ». Голос повторює номер тричі.

Я дзвоню за вказаним номером, але перед тим, як трубку візьме людина, автовідповідач попереджає, що буде нараховуватися оплата за розмову згідно з тарифами оператора. Але ж у мене безліміт на всі номери по Україні! Тому я сміливо набрав номер. Далі я розмовляв з жінкою, яка в телефонному режимі оформляла моє резюме і сказала, що мені обов’язково зателефонують. Як тільки розмова закінчилася, мені надійшло смс від мого оператора Водафон з проханням внести майже 500 гривень, оскільки у мене рахунок з мінусом! Як так? Подзвонив оператору, представник-консультант пояснив, що 090 — це платний номер. Скільки наговорив, стільки й плати. Їм постійно скаржаться, але вони нічого не можуть зробити. І проблема в тому, що безліміт на номери, які починаються на 090, не поширюється.

У померлої конотопчанки був коронавірус: тест показав, що у її доньки, сина і онука теж

Порившись в інтернеті, ми дізналися, що з зазначеним вище номером 090-032-22-70 пов’язані і інші оголошення, де вказані ще такі номери: 095-550-64-63; 068-279-94-48; 098-070-75-93; 095-530-20-74; 098-332-58-83; 050-878-67-33.

Не виключено, що їх змінюють, але на цей момент актуальні саме ці.

Всі ці оголошення — про вакансії, причому вказані різні підприємства. При цьому «роботодавці» не чекають, коли ви знайдете їх оголошення і зателефонуйте самі. Якщо ви залишили своє резюме на якому-небудь ресурсі з пошуку роботи, вам можуть надіслати лист на електронну пошту або смс. У ньому йтиметься про те, що ваше резюме їх дуже зацікавило і вони можуть запропонувати вам гідну високооплачувану вакансію. І вкажуть номер на 090. Під цим номером буде сказано, що дзвінки здійснюються з будь-якого оператора, в тому числі -Стаціонарні телефону, крім Лайф.

Найцікавіше, що всі знають, що це обман. Адміністрація сайтів з працевлаштування регулярно попереджає відвідувачів, щоб вони не дзвонили на номери, які починаються на 090 і 070, але багато хто все одно продовжують «годувати» тих, чиє завдання — вивудити ваші гроші.

Якщо ви опинилися в подібній ситуації, то, звичайно, можете звернутися в поліцію. Ми навіть рекомендуємо це зробити. Але ви повинні бути готові до негативного результату. Адже якщо перед дзвінком вас попередили, що розмова платна (тариф в середньому — 60 грн. за хвилину — авт.), то з юридичної сторони їм складно пред’явити претензії.

Увага! Вночі переходимо на літній час

Це тариф не вашого оператора. Ваш оператор змушений знімати з вас гроші, тому що з’єднання з номерами на 090 і 070 платне. А ось якщо вас не попередили, тоді зовсім інша справа. І найцікавіше, що 090 і 070 — це не код оператора чи міста. Ці номери ні до кого не прив’язані, і по суті їх може використовувати будь-який оператор. Наприклад, компанія «Аудіотекс», яка, власне, і надає подібні послуги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *