Офіс Президента задумався про скасування локдауну, МОЗ – проти

загрузка...

В Офісі Президента України всерйоз задумалися над скасуванням рішення про введення локдауну з 8 по 24 січня. І ймовірність відмови від жорсткого карантину становить близько 80%. Про це інформує Телеграм-канал KlimenkoTime.

«В ОП хотіли б провести скасування і підсвітити його як перше значуще досягнення у 2021 році. Мовляв, заходи, які було вжито, дозволили уникнути локдауну, в тому числі захистити бізнес. Разом з тим, ймовірність збереження планів по локдауну, ті самі близько 20%, все ж залишається. Зараз дуже уважно вивчаються цифри, які надходять, за тестуваннм та завантаженням лікарень в динаміці. Остаточне рішення буде прийматися безпосередньо під дату, до Різдва. На підставі «святкових» цифр», – пише блогер каналу.

За його даними, ОП схильний скасувати жорсткі обмежувальні заходи ігноруючи жорстку позицію Міністерства охорони здоров’я і Кабміну в цілому. Максим Степанов заявив, що його відомство не підтримує скасування або перенесення локдауну. Логіка – після новорічних свят в Україні істотно збільшиться кількість хворих на коронавірус. Крім того міністр попередив, що ситуацію погіршує епідемія грипу, яка наближається.

Читати також: Сумська міськрада тепер буде контролювати і приміські маршрути

У свою чергу, Кабінет Міністрів України, в ході позапланового засідання 5 січня 2021 року, ввів деякі послаблення в список обмежувальних заходів, дозволивши магазинам торгувати у карантин побутовою хімією і пресою. Разом з тим, під забороною залишився продаж сірників, лампочок і батарейок.

«На позачерговому засіданні Кабміну рішень щодо нових дат локдауну не приймалося. З ініціативи голови МОЗ Максима Степанова був конкретизований перелік товарів, які можуть підпадати під заборону продажу на час локдауну. Була додана можливість продажу побутової хімії і друкованої преси. Ці зміни МОЗ сьогодні додало до списку товарів, які можна придбати», – повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан.

Джерело

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *