Перший день обмежень на пересування між областями: яка ситуація на сумських вокзалах

Від сьогодні 21 жовтня курсувати між областями України без COVID-сертифікатів та тестувань зась. Перевіряють їх у пасажирів як водії, так і поліцейські. Як це відбувалося на вокзалах Сум у перший день обмежень – далі у матеріалі.

Зранку у центрі міста кореспонденти натрапили на жінку, яка планувала поїхати до Ромен. Ім’я своє вона не назвала. Хотіла дістатись рейсом нерегулярного перевізника, але маршрутка поїхала без неї, бо жінка не мала щеплення.

Перший день обмежень на пересування між областями: яка ситуація на сумських вокзалах

“Це незаконно, якщо хто не знає. Це для тих, хто не знає Конституції України й не знає своїх прав. Я можу не надавати документи, які є медичними. Це моя особиста інформація, якою володіє мій лікар”, – сказала жінка.

 

Перший день обмежень на пересування між областями: яка ситуація на сумських вокзалах

Марія Сторожук чекала на рейс до Києва. Говорить, що до поїздки підготувалась.

“Маю гроші, сертифікат і паспорт. Я повністю вакцинувалася, дві дози. Я хотіла вакцинуватися, бо живу у Києві, а він зараз у “помаранчевій” зоні, і якщо щепитися дуже багато чого буде доступно із сертифікатом”, – говорить Марія Сторожук.

Читати також: На Сумщині на кладовищі для тварин знайшли скелет людини

За словами диспетчера Ігоря Майданюка, через відсутність у пасажирів документів виникали непорозуміння.

“Хто знає, а хто й не знає. Відмовляємо людям. Дуже багато невдоволення. Не було за день з тестами. Всі приходять із вакцинами”, – говорить Ігор Майданюк.На автовокзалі також перевіряють сертифікати та тестування.

“Проблемно, бо з Білопілля жіночка їхала на похорон. Не знав, що з нею робити. Плаче. Але взяти її ми все одно не могли. Вона ж папірця цього немає і тому лишилася вона у Білопіллі”, – каже водій міжобласного сполучення Шаріп Апасов.

 

За словами заступника начальника Сумського автовокзалу Олександра Дороша, у касах під час продажу квитків попереджають про нововведення.

“Людина повинна мати документи про вакцинацію або проходження тестів. Від завтра на території вокзалу буде організовано експрес-тестування та вакцинування для охочих”, – говорить Олександр Дорош.

Чергують у місцях посадки пасажирів і поліціянти.

Перший день обмежень на пересування між областями: яка ситуація на сумських вокзалах

“У закладі проінформували людей, що їм потрібен сертифікат, а так взагалі люди, які їдуть з-за кордону або ж між областями мають сертифікати фізично, або демонструють у Дії. Були й з ПЛР-тестами, і з зеленими сертифікатами, і з жовтими сертифікатами також”, – розповідає дільничний офіцер поліції Віталій Орел.

Читати також: У майже 10% протестованих працівників харчоблоків у закладах освіти Сумщини виявили стафілокок

О 16 годині на залізничний вокзал Сум прибув потяг “Ужгород – Лисичанськ”. Окрім паспортів і квитків провідники теж перевіряли сертифікати.

Перший день обмежень на пересування між областями: яка ситуація на сумських вокзалах

“Перевіряємо документи на COVID, якщо є тест на коронавірус, паспорт, до 18 років діти пускаються без цього документа. Загалом нормально, всі мають документи. Всі знають, що уже з 21 треба перевіряти, все мають, все нормально”, – говорить провідниця Аліна Буцько.

Пасажирка Валерія Базіна каже, що здогадувалась про можливість таких обмежень ще влітку.

“У мене друга вакцина вже фінальна була вже в серпні. 2 модерни зробили й почуваємося дуже спокійно”, – каже Валерія.

Як повідомили в Укрзалізниці, на цей потяг, який їде з Лисичанська до Ужгорода, не пустили 1 пасажира. Де саме він сідав – не вказують.

Перший день обмежень на пересування між областями: яка ситуація на сумських вокзалах

За словами члена Асоціації правників України, Романа Чумака, урядові рішення – достатня підстава для перевірки ковід-сертифікатів пасажирів водіями, але є нюанси.

“Якщо людина користується послугами громадського транспорту, перевізник має право і зобов’язаний забезпечити перевірку наявності або дійсного ковід-сертифікату або результатів тесту ПЛР. На жаль, станом на сьогодні немає в порядку довідки про те, що людині за станом здоров’я протипоказано отримання вакцини, відповідно, люди, які не можуть вакцинуватися з медичної точки зору, вони не мають права користуватися цим транспортом. Я вважаю, що це упущення зі сторони держави, яка видавала цю постанову, оскільки така підстава там не передбачена”, – говорить член асоціації правників України Роман Чумак.

Для таких людей, зі слів Романа Чумака, єдиний вихід – робити ПЛР-тест.

suspilne

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *