«Потрібні були гроші». У Шостці судять місцевого мешканця за передачу ворогу даних про українські війська (відео)

"Потрібні були гроші". У Шостці судять місцевого мешканця за передачу ворогу даних про українські війська

12 років ув’язнення без конфіскації майна – таке покарання для жителя Сумщини просили у суду сторони процесу для шосткинця, якого обвинувачують у державній зраді. Максимальна санкція інкримінованої йому статті – довічне позбавлення волі.

48-річного уродженця Шостки обвинувачують у державній зраді – за версією слідства, чоловік передавав ворогу дані про українські війська. «Підозрюваний неодноразово передавав представнику збройних сил РФ інформацію щодо переміщення військової техніки ЗСУ, інших військових формувань, їх кількість на території м. Шостка та Шосткинського району», — говорить прокурор Сумської обласної прокуратури Віталій Довгаль.

Затримали чоловіка влітку. Те, що співпрацював із представником держави-агресора, шосткинець не заперечував. «Я кілька разів відсилав карту, скріншоти зі вказаними точками на цій карті, за що отримував періодично на карту гроші», — розповідав обвинувачений.

"Потрібні були гроші". У Шостці судять місцевого мешканця за передачу ворогу даних про українські війська

За словами обвинувачуваного, росіянин зв’язався із ним сам та запропонував «підробіток». «Якийсь чоловік, представився Михайлом. Хвилин 10 на мене здійснював психологічний тиск», — розповів обвинувачений.

Після цього, говорить чоловік, йому на карту прийшли гроші – трохи більше двох тисяч гривень. На ці кошти, додає, нібито утримував власних дітей. «Це ж взагалі не ті гроші, за які можна когось утримувати. Ви що, погодились на такі гроші? Це ж копійки», — сказав суддя Шосткинського міськрайонного суду Олександр Сидорчук. «Я їх не просив, мені відразу їх скинули на картку, я погодився», — пояснив підозрюваний.

"Потрібні були гроші". У Шостці судять місцевого мешканця за передачу ворогу даних про українські війська

Про те, що спілкується із ворогом та отримує від нього гроші, обвинувачуваний правоохоронців не повідомив. Власні дії пояснив так: «Депресивний стан і повна відсутність коштів».

Сторони процесу запропонували суду затвердити угоду про визнання винуватості – за нею просять обвинуваченому 12 років позбавлення волі без конфіскації майна. Адвокат обвинуваченого Дмитро Верещагін говорить його підзахисний раніше не судимий, має хронічні захворювання і двох неповнолітніх дітей. Щодо передачі ворогу інформації про українські війська висловився так: «Від таких дій мого підзахисного тяжких наслідків не настало. Я вважав би, що оці всі підстави дають можливість призначити покарання. По угоді ми просимо не мале покарання, а 12 років позбавлення волі».

Угоду про визнання винуватості Шосткинський міськрайонний суд не затвердив. І призначив розгляд справи у звичайному порядку – четвертого листопада. Максимальна санкція статті, яку інкримінують обвинуваченому – «Державна зрада в умовах воєнного стану» — довічне позбавлення волі.

suspilne.media

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *