Пріоритети влади у Сумах: на дитячий парк -500 тис грн, а на перехід -1 млн

14 січня департамент інфраструктури міста Сумської міської ради оголосив тендер на утримання підземного пішохідного переходу на перехресті  вул. Харківська — вул. Героїв Сумщини у 2022 році на суму 1 085 000 грн.

Зауважимо, що у 2021р. та 2020 р. на утримання переходу виділялося по 100 тис. грн. на рік.

При цьому перелік робіт на 2022 рік залишився майже той самий, що і в попередні два роки: прибирання; утримання та технічне обслуговування насосного обладнання, яке забезпечує відкачування підземної води з накопичувального резервуару; утримання та поточний ремонт електричних мереж ( в минулорічному тендері було «забезпечення освітлення в переході в темний час доби»).

З нового додалася тільки охорона об’єкту. То це через неї вартість утримання переходу збільшилася вдесятеро..?

До того ж договір на утримання переходу з переможцем минулорічного тендеру — КП «Паркінг» наразі продовжено до 28.02.2022 р. Так що новий договір почне діяти не раніше, ніж з березня, а отже мільйон – навіть не на рік, а на 10 місяців. 100 тисяч на місяць замість 100 тисяч на рік – золотий якийсь перехід виходить.

Читати також: У Сумах перевіряли інформацію про замінування школи

У той же час (і в буквальному сенсі в один і той же день) департамент інфраструктури оголосив тендер на утримання дитячого парку «Казка» у 2022 році на суму… 500 тис. грн. У переліку робіт — прибирання території , згрібання та вивезення опалого листя , стовбурів та гілля; косіння та прибирання трави; утримання туалету; встановлення паркових лавок; садіння дерев та кущів.

Для порівняння: площа підземного переходу, визначена для прибирання згідно тендерної документації, – близько 1760 кв. м. У дитячому парку «Казка» визначена для прибирання площа доріжок і тротуарів – 21 570 кв. м, площа газонів для прибирання від сміття та опалого листя – 18 352 кв. м, для косіння та прибирання скошеної трави – близько 67 тис. кв. м. Не кажучи вже про інші роботи (утримання туалету, встановлення лавок, садіння дерев та кущів).

Тож де логіка? Де здоровий глузд? 

Олексій Мошкало

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *