Приватизація для «своїх»: половина приміщень, викуплених у Сумах у 2021 році, дісталися депутатам міської ради та близьким до них людям

Протягом 2021 року в Сумах було приватизовано шляхом викупу 16 комунальних приміщень. І щонайменше 8 з них викуплені підприємствами та особами, які мають безпосереднє відношення до депутатського корпусу та виконавчого комітету Сумської міської ради.

Найбільше квадратних метрів дісталося ОКСАНІ БАРАНОВІЙ, дружині депутата Сумської міської ради від фракції «Батьківщина» ОЛЕКСАНДРА ЗИМЕНКА. Він є членом постійної депутатської комісії Сумської міської ради з питань законності, комунального майна та приватизації. Від цієї комісії напряму залежить доля поданих заяв на приватизацію: вона попередньо розглядає усі заяви і вирішує, який об’єкт виносити на розгляд сесії, а який — ні.

ФЛП Баранова Оксана Миколаївна викупила 3 приміщення: 

— вул. Г. Кондратьєва, 140 (193,5 кв. м за 870 тис. грн., тобто  близько 4500 грн. за 1 кв. м);

— вул. Пушкіна, 55 (108,9 кв. м за 496,15 тис. грн., це 4556 грн. за 1 кв. м);

— вул. Горького, 2 (17 кв. м за 66,8 тис. грн., або 3929 грн. за 1 кв. м).

Наприкінці року вона хотіла приватизувати ще два приміщення по вул. Горького, 2, розташовані поруч із першим (17,4 кв. м та 18,1 кв. м), але вони не набрали голосів на сесії.

Приміщення по пр. Курському, 133 площею 109,1 кв. м приватизував ЄФРЕМ ЛАЗАРЕВ, депутат міської ради від фракції  «Слуга народу». Воно обійшлося йому у 213,4 тис. грн., тобто трохи менше 2 тис. грн. за 1 кв. м. Єфрем Лазарев зареєстрований як ФЛП, а ще є керівником та засновником ТОВ «Ультрасервіс».

Приміщення площею 118 кв. м по вул. Нахімова, 2 приватизувало ТОВ «Сумбудтранс», засновником якого є депутат міської ради від фракції «ОПЗЖ» ВІТАЛІЙ ЖИЛЕНКО. Приміщення викуплене за 293 900 грн. (близько 2500 грн. за 1 кв. м). Віталій Жиленко також керує Асоціацією будівельних підприємств і є засновником ТОВ «Слобожанська хімічна компанія».

Читати також: У Сумах зупинили п’яного водія маршрутки

ТОВ «Прогресбудсервіс» приватизувало приміщення по вул. Металургів, 17 площею 23,2 кв. м за 72130 грн. (3109 грн. за 1 кв. м). Заступник директора цього ТОВ – ЮРІЙ ЖИЛЕНКО, рідний брат Віталія Жиленка і співзасновник ТОВ «Сумбудтранс». Юрій також є депутатом Сумської міської ради від «ОПЗЖ», а ще він — заступник голови постійної депутатської комісії з питань законності, комунального майна та приватизації.

ТОВ «Коменерго Суми» (керуюча компанія) приватизувало приміщення по вул. Троїцькій, 49 (75,4 кв. м за 376212 грн., тобто близько 5 тис. грн. за 1 кв. м). Фінансовий директор компанії — депутат міської ради від «ЄС» ІННА БОСЕНКО. До 2018 року власником і керівником ТОВ «Коменерго Суми» був депутат Сумської міської ради ЄВГЕН КОСЯНЕНКО (тоді він був у фракції «За Україну!»). У 2018-му Є. Косяненко продав корпоративні права (100%)  на «Коменерго Суми» Інні Босенко і вона очолила компанію. Через рік вона продала компанію і її директором став новий власник, а сама І.Босенко перейшла на посаду фінансового директора. Сьогодні Євген Косяненко є депутатом міської ради від «ЄС» и головою постійної депутатської комісії Сумської міської ради з питань законності, комунального майна та приватизації.    

ТОВ «Естрелла Суми» приватизувало приміщення площею 24,2 кв. м по вул. Ковпака, 11\1 за 29500 грн. (трохи більше 1200 грн.за 1 кв. м). Керує цим підприємством ЛЕОНІД ЧЕПУЛЬСЬКИЙ, член виконавчого комітету Сумської міської ради від «Слуги народу».

Як не важко здогадатися, в Сумах так щастить далеко не кожному бажаючому. Є чимало прикладів, коли добросовісні орендарі роками не можуть приватизувати приміщення, не дивлячись ні на які поліпшення. Бо депутати просто не голосують за їхні об’єкти на сесії, часто — взагалі без будь-яких пояснень.

А що тут пояснювати? Ні для кого не секрет, що приватизувати комунальне приміщення шляхом викупу у нас набагато дешевше, ніж придбати ті ж самі квадратні метри на ринку комерційної нерухомості. І вказані вище приклади це зайвий раз підтверджують.

Читати також: Вбивство на Сумщині: поліцейські оперативно затримали чоловіка, який спричинив смертельні тілесні ушкодження

Але з кожним роком комунальних приміщень у Сумах залишається все менше. Адже їх щороку приватизують, а нових міська рада не будує. Тому депутати розуміють, що надто активно голосувати за приватизацію не можна: будеш пропускати всіх підряд – скоро в місті взагалі комунальних приміщень не залишиться. Тож треба потроху… В першу чергу — тим, кому ну дуже треба… Собі, наприклад… Або комусь із родичів, знайомих, знайомих знайомих, партнерів по бізнесу, однопартійців… Тому не дивно, що звичайному смертному в цю чергу втовпитися важко.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.