Продаж гуманітарки, пропажа фури: на Сумщині до правоохоронців подали чотири заяви щодо проблем із гуманітарною допомогою

У порівняні з іншими областями України в нас практично немає ніяких махінацій з гуманітаркою. Про це розповів заступник керівника Сумської ОВА Олег Коваль. За його словами, було всього 4 звернення до правоохоронних органів – повідомлення про продаж гумдопомоги, про пропажу однієї фури в Полтаві, була заява про погрозу життю і ще одна заява.

— Одна заява наразі в суді, по одній – ще йде розслідування, інші закриті, бо не підтвердилися. Наприклад, була ситуація з накидками, які прийшли з Польщі – шість платформ по 2 контейнери на платформі, — розповідає посадовець. — В документах написано: «Їжа, вода, медикаменти, халати». Відкриваємо вагон – в середині накидки ковідні, одноразові. Прийшлося звертатися до органів – де ж наша допомога? Порушили кримінальну справу, написали запит на митницю, звірили пломби – все гаразд. Виявилося, це була партія, в якій були халати, вода, консерви і т.д. Один вагон вони завантажували консервами, один – водою, один – халатами. І по «щасливій» випадковості всі халати приїхали до нас! Інші товари поїхали на інші території… З іншого боку, був випадок, коли до нас заїхала посівна картопля – дуже вартісна, з Франції. Звісно, ми не змогли її віддати. Ми переадресували її по області, і в нас в області (Конотопський, Шосткинський, Роменський райони) тепер ростиме закордонна картопля. Те ж стосується і ДСНС – коли з Великої Британії до нас приїхало обладнання, воно теж залишилося на Сумщині. Там були насоси, спеціальні тенти, драбини, генератори, компресори, одяг, обладнання для дихання. А ще прийшли пожежні станції й мобільні генератори! Ми працюємо на те, щоб у нас залишилося якомога більше необхідних і корисних речей. Бо наступний етап нашого життя буде непростим – відбудова області!

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.