Програма медичних гарантій-2021: які вакцини можна отримати безоплатно

У Програмі медичних гарантій цього року передбачено окремий пакет вакцинації проти COVID-19. Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них

Кожен пацієнт, який уклав декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, має право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг на первинній ланці. До цього пакету входить вакцинація, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Відповідно до Календаря, дитину можна безоплатно вакцинувати проти 10 інфекційних захворювань – туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правцю, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. Дорослий безоплатно отримує щеплення від дифтерії та правця – кожні десять років. Щеплення від від гепатиту В, за наявності вакцини, роблять немовлятам у пологовому будинку у першу добу життя. Щеплення від туберкульозу, за наявності вакцини БЦЖ, – на 3-5 добу життя. 

Читати також: На Сумщині ліквідовуючи пожежу виявили тіло людини

Ця послуга також безоплатна у всіх медичних закладах, які мають договір з НСЗУ на надання медичної допомоги при пологах. Якщо дитина через певні причини не отримала щеплень при народженні, тоді БЦЖ та вакцину від гепатиту В їй зроблять у тому закладі охорони здоров’я, де батьки оберуть педіатра або сімейного лікаря.

Пацієнт може зробити безоплатно щеплення в комунальних закладах охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, а також в приватних медичних закладах і в лікарів-ФОП, які підписали договір з НСЗУ. Головна умова – декларація з лікарем.

Ті вакцини, які держава закуповує централізовано та направляє в регіони, є безоплатними. Якщо пацієнт бажає зробити щеплення вакциною певного виробника, яку держава не закуповує централізовано, або зробити рекомендоване щеплення, наприклад, від вітряної віспи, грипу, пневмококової інфекції тощо, тоді таку вакцину необхідно придбати за власний кошт. Але саме щеплення можна зробити у свого сімейного лікаря.

У 2021 році для первинної ланки меддопомоги запроваджуються індикатори якості, які стосуються досягнення необхідного рівня вакцинації дітей, відповідно до календаря щеплень.

Читати також: «Казковий» ремонт кота в чоботях або символ ЖКГ Сум

На першому етапі запровадження такого механізму обрали індикатор, за яким оцінюватиметься досягнення цільового показника щеплення першою дозою вакцини КПК дітей до шести років. Оцінка досягнення індикаторів рівня вакцинації проводитиметься раз на три місяці. Оплата за результатами здійснення такої оцінки розпочинається з 1 вересня 2021 року.

Обсяг доплати становитиме 5% обсягу фактичних оплат, проведених у відповідні три місяці. Це додаткові кошти, які заклад може отримати як плюс до капітаційної ставки. Якщо заклади не досягнуть поставлених індикаторів якості, штрафувати їх не будуть. На доплату за індикаторами якості у бюджеті Програми медичних гарантій передбачено півмільярда гривень.

Тепер щодо вакцинації проти сказу.  Ця вакцина закуповується державою і вона безоплатна. Але щеплення робиться за необхідністю. Тому ті, хто отримав травму від  тварини з підозрою на сказ або ж підтвердженим сказом, мають звернутися до найближчого травмпункту. Надання  медичної допомоги пацієнтам при зверненні до травматологічних пунктів або до приймального відділення без подальшої госпіталізації передбачено пакетом на амбулаторну допомогу. Лікар визначить, чи потрібне щеплення і які подальші дії з раною. 

У Програмі медичних гарантій 2021 передбачений окремий пакет вакцинації проти COVID-19. НСЗУ отримала пропозиції на укладення договору від понад 700 закладів. 620 закладів, визначених керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня через розповсюдження COVID-19, чекають на проєкт договору. На перших етапах вакцинації у цих закладах працюватимуть мобільні команди.

Вакцинація від COVID-19 в Україні розпочнеться в лютому - Кабмін | Новини -  актуальні повідомлення про події в світі | DW | 29.01.2021

Вони виїжджають до колективів медиків, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців, персоналу і мешканців будинків для літніх людей тощо. На даному етапі заклади також починають розгортати стаціонарні пункти щеплення проти COVID-19.

У перший місяць роботи команди НСЗУ на одну мобільну команду виплачуватиме 8 тис грн для забезпечення готовності до проведення вакцинації, зокрема закупівлі витратних матеріалів та засобів індивідуального захисту. Далі оплату надавачі послуги будуть отримувати за результатами роботи. Тобто за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн – за першу дозу введеної вакцини і 60 грн  – за другу.

Інформацію про здійснену вакцинацію надавачі вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ здійснюватиме оплату за фактично надані послуги. 

Джерело НСЗУ

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *