РСУ з’ясує, чи правильно діяли суди Сумщини на початку війни

Робоча група має надати довідку, чи правильно діяв Зарічний районний суд м.Суми у період активних бойових дій у цій області. Це цікавить як обласну прокуратуру, так і самих суддів.

Відповідну робочу групу створено рішенням Ради суддів, повідомляє «Закон і Бізнес».

Як поінформував голова РСУ Богдан Моніч, є зареєстроване кримінальне провадження за зверненням самих суддів щодо втручання в їх діяльність. Також тривалий час відбувається листування із Сумською обласною прокуратурою з цього приводу.

За його словами, прокуратура готова надати робочій групі РСУ матеріали кримінального провадження, яке вона ініціювала.

До складу групи зголосилися увійти суддя Окружного адміністративного суду м.Києва Костянтин Кобилянський, суддя Київського окружного адміністративного суду Олег Головенко та суддя Касаційного кримінального суду Віктор Остапук.

«Я думаю, виїхати потрібно. Адже є багато інших кримінальних проваджень, й правоохоронні органи з різних регіонів запитують таку інформацію», — сказав Б.Моніч.

Також до складу робочої групи увійдуть два представники від Державної судової адміністрації.

Необхідність саме виїзду до Сум голова РСУ пояснив тим, що багато працівників апарату та суддів не давали пояснень правоохоронним органам, пославшись на ст.63 Конституції. На його думку, під час особистої бесіди з представниками самоврядного органу можна буде отримати більше інформації.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.