Скульптури 14-річного сумчанина отримали гран-прі на конкурсі в Німеччині

загрузка...

Скульптури 14-річного сумчанина отримали гран-прі на конкурсі в Німеччині

Учень Сумської дитячої художньої школи ім. М.Г. Лисенка Олексій Мар’єта отримав гран-прі в онлайн-конкурсі Zirka, який відбувся у Бремені (Німеччина). Хлопець зліпив з пластиліну три скульптури загальною вагою 23 кг.

14-річний скульптор наразі працює над каркасом для майбутньої скульптури “Іспанка з бубном”, за мотивами роботи французького художника Анрі Матісса.

“Пластилін — дуже піддатливий і з нього найкраще робити. Можна, звичайно, з глини, але якщо її не обробити, вона тріскається і вже буде не так гарно”, — говорить він.

Скульптури 14-річного сумчанина отримали гран-прі на конкурсі в Німеччині

У нього вдома — понад 10 скульптур. Стільки ж — картин з пластиліну. У німецькому конкурсі брали участь: канцлер Німеччини Отто фон Бісмарк, Володар лісу та Дід мороз.

загрузка…

“Вибрав саме Бісмарка через те, що він зробив великий внесок в історію Німеччини та й загалом всього світу. Саме цю скульптуру робив всього два дні. Найбільше часу зайняв каркас. Я його зварював з проволоки”, — говорить Олексій. Також розповідає про скульптуру “Володар лісу”. “Він мені наснився, я вирішив зробити його в декоративному стилі. Ця скульптура — три кілограми, Бісмарк і Володар лісу — по 10 кг скульптурного пластиліну пішло”, — каже хлопець.

У вересні ціна газу для населення виросте на 45%

За його словами, на створення однієї скульптури витрачає від кількох годин до декількох днів. Іноді пластиліну не вистачає, тому аби зліпити одну фігуру іноді доводиться розліплювати іншу.

Скульптури 14-річного сумчанина отримали гран-прі на конкурсі в Німеччині

Мама Олексія — Жанна Мар’єта – говорить, що першу скульптуру син зліпив у чотири роки. Це був маленький жираф. “Ми були в захопленні, коли він його зліпив. На всі свята купляли тільки пластилін. Усі роботи неповторні. Коли він ліпить, головне, щоб не була задана тематика”. Якщо вона є, починає трішки хвилюватися, говорить вона. “А якщо у нього вільна тема, він створює те, що йому подобається, що наснилося, що вичитав, про що дізнався”, — додає жінка.

Остання та найулюбленіша у родині скульптура – це Домовик. Він наснився Олексію. Ліпив її хлопець чотири дні, витратив понад 5 кг скульптурного та різнокольорового пластиліну. Зараз з цією роботою бере участь в онлайн-конкурсі у Болгарії.

Авторка — Євгенія Токарєва suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *