Судовий парадокс: Колишнього начальника поліції суд звільнив від кримінальної відповідальності

загрузка...

Ідеться про полковника поліції Сергія Лук’яненка, якого затримали при одержанні 30 тисяч гривень від головного лісничого Конотопського агролісгоспу, пише —sumy.today

Тоді Сергій Лук’яненко був начальником Конотопської поліції. Відповідна ухвала Лебединського районного суду оприлюднена в реєстрі судових рішень. В ухвалі зазначено: суд визнав доведеним, що Сергій Лук’яненко, займаючи посаду начальника Конотопського відділу поліції, зустрівся з головним лісничим ДП «Конотопський агролісгосп» та діючи умисно, з корисливих мотивів вирішив ввести останнього в оману щодо наявності компрометуючих матеріалів стосовно агролісгоспу і заволодіти грошовими коштами лісничого за начебто невжиття заходів по притягненню працівників лісгоспу до відповідальності і невчинення перешкод в діяльності підприємства у майбутньому. 

1 грудня 2015 року після отримання 30 тисяч гривень від головного лісничого Сергія Лук’яненка затримали правоохоронці. Спочатку начальнику поліції прокуратура інкримінувала отримання хабаря (а саме ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України). Це є тяжким злочином і строк притягнення до кримінальної відповідальності за такий злочин — 10 років. Однак згодом обвинувачення перекваліфікували у закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом шахрайства (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України), а це є кримінальним проступком, строк притягнення до відповідальності за який — усього 3 роки. Слід іще зазначити, що суд над Лук’яненком тягнувся з 2016-го року, тобто 5 років. 

Читати також: Сумчан безкоштовно тестуватимуть на ВІЛ у центрі міста

Причиною перекваліфікування обвинувачення Лук’яненка в ухалі суду зазначено, що компрометуючих матеріалів у його розпорядженні не було, а будь-яких протиправних дій по відношенню до головного лісничого вта лісгопу він вчиняти не збирався, а просто діяв шляхом обману. 

Суд вважає замах на шахрайство доведеним, однак у судовому засіданні захисник обвинуваченого Лук’яненка зазначив, що строк притягнення останнього до кримінальної відповідальності за цією статтею уже сплинув, а тому просив суд звільнити Лук’яненка від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження закрити. Прокурор і потерпілий головний лісничий проти задоволення даного клопотання у суді не заперечили. Суд клопотання задовольнив, від кримінальної відповідальності обвинуваченого звільнив, а гроші у сумі 30 тис грн ухвалив повернути УСБУ в Сумській області.

Сергій Лук’яненко відомий на Сумщині не тільки як колишній начальник конотопської поліції. До цього він був начальником Сумського міського відділу поліції, а ще раніше він керував міліціонерами Зарічного райвідділу міста Суми. 

Нагадаємо: Сергія Лук’яненка судять у Ковпаківському суді іще за ряд кримінальних правопорушень, у тому числі приховування злочину. Якраз сьогодні відбувається чергове судове засідання.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *