Сумщина отримає додатково 28 млн грн на киснезабезпечення лікарень

Про це під час брифінгу журналістам повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО

«На цьому тижні на брифінгу голова Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ повідомив, що в область заходять 26 млн медичної субвенції на забезпечення кисневим постачанням лікарень. За ці кошти закуповуватимуться ємкості – кріоциліндри, газифікатори, кисневі станції тощо, – зазначив Сергій Бутенко. – Проте 26 млн грн – це була зібрана нами потреба на 9 «ковідних» закладів охорони здоров’я, які були визначені ще 3 тижні тому. Але за цей час кількість задіяних для лікування пацієнтів з COVID-19 суттєво зросла, їх стало 20. Тож виникла додаткова потреба у фінансуванні. Тому голова Сумської облдержадміністрації звернувся до Міністерства охорони здоров’я і є інформація, що нам передбачено додаткову субвенцію у розмірі 28 млн грн. Наразі ми уточнюємо цю потребу і як тільки МОЗ нам її погоджує, відразу будуть іти закупівлі. Адже основна вимога цієї субвенції – все має бути встановлено до 31 грудня цього року».

За словами начальника управління охорони здоров’я, у лікарнях Сумщини киснем забезпечено 2085 ліжок, що складає 92% від усіх виділених під COVID-19. 922 ліжка із них – централізована подача кисню та 1163 ліжка забезпечуються киснем завдяки кисневим концентраторам.

Актуальним є питання не лише будівництва централізованих кисневих мереж у «ковідних» лікарнях, а й забезпечення лікарень, які мають таке киснепостачання, рідким киснем.

Читати також: Жінка, яка загинула у пожежі на Герцена в Сумах, була випадковою відвідувачкою салону

«Виробником кисню в області є одне підприємство, яке постійно співпрацювало із закладами охорони здоров’я і перебоїв з киснем у нас ніколи не було. Тому що виробництво до 6 тонн кисню на добу вистачало нам закрити потребу в ньому для всіх закладів, – розповів Сергій Бутенко. – На сьогодні споживання кисню в лікарнях збільшилося вдвічі. І наразі за добу пацієнтами споживається 12 тонн рідкого кисню за добу. Така складна ситуація по всій території України. Проте голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький особисто тримає ситуацію з киснем на контролі. Він зв’язується з крупними виробниками кисню по всій країні. В область відбулося додатково завози кисню з Черкас. І на сьогодні автомобіль завантажується киснем в Запоріжжі і ввечері буде в області. та ще Також очікуємо в неділю поставку близько 16 тонн кисню. Також продовжуємо співпрацю і з підприємством із Сум щодо поставки нам кисню»

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.