Так хто зацікавлений зірвати ремонт проспекту ім. Лушпи в Сумах?

Сумська міська рада НІБИТО відмовилася від ремонту проспекту Лушпи. На цьому під час апаратної наради наголосив голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький.

«Коли я прийшов на посаду голови облдержадміністрації, ми 25 млн грн зняли із зимового утримання доріг місцевого значення, для того, щоб відремонтувати дорогу по проспекту Лушпи. Ремонт цієї дороги коштує 100 млн грн і у нас була домовленість із Сумською міською радою про те, що проект буде реалізовано протягом двох років і фінансування буде 50 на 50. У цьому році 25 млн грн виділяє Сумська міська рада і таку ж суму буде спрямовано з коштів державного Дорожнього фонду, – розповів Дмитро Живицький.

Як повідомив директор ДП «Дороги Сумщини» Мирослав Завальний, облдержадміністрація кошти виділяла, а Сумська міська рада рішенням від 27 жовтня 2021 року № 2204-МР спрямувала обіцяні 25 млн грн на інший напрямок.

«Я хочу, щоб чітко всім було зрозуміло, що міська рада не виконала свої зобов’язання і не виділила 25 млн грн. Тому сьогодні в місті Суми не реалізується потужний проект з капітального ремонту комунальної дороги по проспекту Лушпи, де проживає чи не найбільше сумчан, адже це спальні райони Сум», – підкреслив Дмитро Живицький.

За його словами, наразі кошти виділені облдержадміністрацією, знову будуть спрямовані на зимове утримання місцевих доріг. Крім того, 4,6 млн грн з цих коштів розпорядженням голови облдержадміністрації було виділено на облаштування території навколо дитячого садочка у дванадцятому мікрорайоні, який добудовується в рамках програми «Велике будівництво».

Хто ж маніпулює?

Насправді в цій історії багато маніпуляції з боку посадовців Сумської ОДА. По-перше, нагадаємо про те, що навесні цього року вже було проведено аукціон на ремонт проспекту ім. Лушпи в Сумах, укладено договір із переможцем і вже у червні підрядник був готовий приступити до виконання робіт. Але саме в ОДА наполягли на тому, що замовником робіт має бути ДП «Дороги Сумщини», а не департамент інфраструктури СМР, тому результати першого тендер скасували. Інакше ремонт пр. Лушпи в Сумах вже було б завершено.

Новий тендер ДП «Дороги Сумщини» оголосило тільки наприкінці серпня, аукціон провели 19 жовтня (!), визначили переможця, але договір і досі не підписано, а отже — процедура не завершена. 

То хто ж насправді гальмує ремонт проспекту Лушпи? Ще тоді, наприкінці серпня, всім було зрозуміло, що після проведення другого тендеру на виконання робіт у цьому році часу вже не буде.  Адже дорожні роботи — сезонні. Саме тому Сумська міськрада наприкінці жовтня прийняла рішення перерозподілити 25 мільйонів на інші важливі проблеми громади, які необхідно було закрити цьогоріч. При цьому необхідну суму на ремонт проспекту передбачено в проекті бюджети Сумскьої ТГ на 2022 рік.

Сьогодні вже 13 грудня, тендер, який проводить ДП «Дороги Сумщини» (підприємство Сумської ОДА) не відмінено і договір з переможцем не підписано! Фактично нікому виконувати роботи. То ж кому й за що місто повинно перерахувати кошти?

До того ж ремонт проспекту коштуватиме приблизно 100 000 000. І 50% це 50 мільйонів, а не 25. Сума, яку згадує керівник ОДА, — це лише ремонт частини проспекту.

То що ж, вони зібралися зробити частину проспекту та кинути, як вулицю Харківську? 

Оновлено

Сьогодні, 14 грудня, тендер на ремонт проспекту ім. Лушпи у Сумах уповноважена особа офіційно відмінила, результат аукціону від 19 жовтня скасовано. 

Далі буде…

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *