Тарифна крапка: Верховний Суд став на бік Олександра Соколова

загрузка...

Не минуло і трьох років.Незаконність підвищення у 2017 році міською владою Сум тарифу на проїзд в «маршрутках» підтверджена остаточно: днями відповідне рішення ухвалив Верховний Суд України.

Ініційований у 2017 році сумським правозахисником Олександром Соколовим судовий позов проти виконкому Сумської міськради розглядався майже три роки (!), і всі судові інстанції України підтвердили правоту команди Соколова. У грудні 2017 року правозахисник довів незаконність підвищення тарифу на проїзд в Зарічному районному суді м. Суми, у січні 2018 року — виграв справу в Харківському апеляційному суді, а тиждень тому — у Верховному Суді України.

«Наша команда дотримала свого слова перед сумчанами і пройшла цей шлях до кінця, — коментує рішення Верховного Суду Олександр Соколов.

— Ми довели, що Закон був на боці громади. І ця важка перемоганашої команди у Верховному Суді була не марною: тепер кожен сумчанин може зробити висновки і зрозуміти, що і хто гальмує нормальний розвиток міста».

Чи варто сумчанам чекати, що влада виконає рішення суду? У нинішньому складі, очевидно, що ні. Сьогодні створено справжнє «замкнене коло», за якого суди можуть скасувати незаконне рішення, а влада — ухвалює нові рішення, ідентичні тим, що були відмінені судом.

Щоб справа, виграна командою Соколова в усіх інстанціях, завершилася реальним зменшенням тарифу, є лише один шлях: цієї осені обирати до міської ради небайдужих і професійних сумчан, які сформують новий виконком та затвердять обґрунтований і чесний тариф.

СБУ підозрює чиновників Сумської облради у розтраті понад 1,5 млн грн

На переконання Олександра Соколова, мешканці Сум ще два роки тому могли б платити за проїзд в маршрутках старий тариф, значно нижчий від нинішнього, якби «народні обранці» якісно виконували свою роботу, а не обмежувалися суцільними балачками, і в цьому — головна проблема чому судові рішення не виконуються в Україні.

«У сумчан протягом двох скликань парламенту поспіль був «свій» депутат у Верховній Раді- Медуниця, — говорить Олександр Соколов. — У нього було вісім років (!), щоб розробити таке законодавство України, за якого нам не довелося б відміняти у 2020 році незаконні рішення, прийняті у 2017-му. Ви думаєте він хоч щось зробив, аби допомогти громаді, своїм же виборцям у тарифній проблемі? Єдине, на що він спромігся, це критикувати Соколова, мовляв, взявся боротися з маршрутниками і не довів справу до кінця.

Так от, сьогодні ми справу виграли остаточно, а де весь цей час був «патріот» Медуниця? Що він робив у парламенті, крім перейменування Кіровограда у Кропивницький? Якби до нашої правозахисної роботи в судах приєднався Медуниця, як представник влади з величезними повноваженнями, то ми б давно повернули сумчанам справедливий тариф на проїзд. Я вже мовчу про місцевих соратників цього персонажа, міських депутатів Чепіка і Крамченкова, які після рішення суду першої інстанції швидко втратили інтерес до проблеми».

Поліція Сумщини розшукує безвісти зниклого Віталія Соханя

Олександр Соколов наголошує: ця ситуація має стати гарним уроком для мешканців міста. «Немає нічого неможливого; якщо професійно і чесно робити свою справу — то будь-яку проблему можна зрушити з місця. Головне, щоб люди, нарешті, довірили долю міста Суми і його мешканців саме таким, професійним і самодостатнім обранцям, а не балакунам і бездарям. Тоді таких перемог, як сьогодні, буде більше, а головне — вони будуть не лише у судових рішеннях, а і у реальному житті сумчан».

З текстом судового рішення можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за наступним посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/88909623

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *