Транспортне свавілля у Сумах: що далі?

Чому перевізник, з яким не продовжили договір, і далі працює на тих самих маршрутах?

Щиро сподіваємось, що керівництво Сумської міськради, а також правоохоронці зроблять все необхідне, щоб зупинити незаконні дії перевізника в обласному центрі.

Не продовжено договір

22.06.2022 року виконком Сумської міської ради уклав договір із підприємицею Оленою Сезько на обслуговування маршруту №19 (Роменська-Ковпака). При цьому із перевізником Олександром Запорожцем, який працював на вказаному маршруті до цього часу, договір не продовжили.

Це, доречи, той самий ПП «Запорожець», який багато років обслуговує також маршрут №3(Аеропорт-12-й мкрн).  Про цей маршрут містяни кажуть: легше дочекатися, коли рак на горі свисне, ніж коли з’явиться «трійка» на зупинці. Але то так, ліричний відступ.   

Отже, незважаючи на те, що договір із ПП «Запорожець» не продовжено, його «Рути» і далі їздять маршрутом №19. Але й автобуси підприємиці Сезько також працюють на маршруті. Можливо, для сумчан це й позитивний момент, адже автобусів багато. Та з іншого боку ситуація не така райдужна. Водії конкурують один з одним, щоб забрати пасажирів, створюючи аварійні ситуації. А хто відповідатиме, якщо пасажири, які їдуть у машрутках-нелегалах, постраждають внаслідок ДТП? До того ж, якщо частина маршруток працює незаконно, отже інший, легальний перевізник, втрачає дохід, а бюджет не доотримує податки.

Чи є у Сумах влада?

Про цю ситуацію ми дізналися зі сторінки Олени Сезько у Фейсбуці. Так само про неї стовідсоткового знає керівництво міста та профільний відділ транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг. Але чому нічого не робиться, щоб прибрати нелегалів з маршруту №19?

Ще більше питань виникло, коли ми перевірили загальнодоступну інформацію про ПП «Запорожець» і з’ясували, що станом на 20.07.2022 року щодо нього відкрито 11 виконавчих проваджень на загальну суму 843585, 35 гривень. І всі вони у провадженні в одного виконавця! Але до бюджету й досі не сплачено жодної копійки з вказаної суми, хоча провадження відкриті в різний час. Складається таке враження, що владні люди в кабінетах, які отримують зарплату з бюджету, або недбало виконують свою роботу, або просто покривають підприємця. У будь-якому випадку, чи потрібні нам такі можновладці, коли в країні йде війна і кожна гривня сьогодні на рахунку?

Ми цікавимося: як же так?

Ми направили низку запитів щодо незаконної роботи підприємця Олександра Запорожця на маршруті №19, а також щодо вищезгаданих виконавчих проваджень: до служби Укртрансбезпеки у Сумській області, Зарічного відділу державної виконавчої служби, на ім’я мера Сум Олександра Лисенка, управління ДПС у Сумській області та до ГУНП.

У податковій нам підтвердили наявність проваджень на згадану суму.

У виконавчій службі, куди ми звернулися з питаннями про те, що ж робиться, щоб бюджет, нарешті, отримав ці гроші, нас просто відфутболили, пояснивши, що інформація, що запитується, не є відкритою.

У відповіді виконавчого комітету СМР за підписом керуючого справами міськради Юлії Павлик йдеться, що «законні підстави для здійснення ПП «Запорожець» пасажирських перевезень відсутні, договір про організацію пасажирів не подовжено». А от інформація щодо того, що робить Сумська міська рада, аби припинити незаконну діяльність підприємця, на думку сумських чиновників, не відповідає критерію «відкритості та документованості», тому нам її не надали.

Державна служба України з безпеки на транспорті відділ державного нагляду (контролю) у Сумській області у відповідь на наш запит повідомила, що з 01.01.2019 по 20.07.2022 року відностно ПП «Запорожець» у ході перевірок було встановлено факти порушення перевізником вимог транспортного законодавства, на підставі чого за зазначений період було складено 34 акти проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. За результатами розгляду справ про порушення було винесено 16 постанов про застосування адміністративно-господарських штрафів на загальну суму 15 300 грн. та 12 приписів щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт.

З ГУНП ми відповіді у встановлений термін не отримали.

ПП «Запорожець»

За наявною у нас інформацією, ПП «Запорожець» намагається в судовому порядку домогтися продовження договору і повернутися на маршрут №19. Можливо, у нього це навіть і вийде. Але ж зараз він їздить незаконно, що підтверджує й відповідь з виконавчого комітету Сумської міськради.

Перевізник Олена Сезько

Також ми дізналися, що перевізник Олена Сезько звернулася до поліції щодо погроз із боку О. Запорожця. У заяві йдеться про те, що їй нібито обіцяли спалити маршрутки, порізати колеса, побити водіїв тощо. І найцікавіше, дослівно: «В гараж прилетить ракета, де знаходиться маршрутки», «Військове містечко згорить, де ти живеш». Також підприємець Олена Сезько збирається відсудити у ПП «Запорожець» матеріальні збитки (недоотриманий дохід).

На жаль ми не змогли зв’язатися з ПП «Запорожець», але готові надати йому можливість прокоментувати ситуацію та опублікувати його сторону.

Далі буде….

Джерело ukrainainfo

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.