У МОЗ пояснили чому в Україні можуть подовжити карантин

загрузка...

Карантин в Україні не скасують 24 квітня, якщо відбудеться стрімкий стрибок хворих на коронавірус після Великодня.

Так, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко каже, що поки що українська система охорони здоров’я справляється з хворими. Але якщо кількість хворих буде зростати більш ніж на 2% від усіх інфікованих COVID-19, то карантин буде продовжено. Про це він розповів в ефірі «Радіо Свобода».

За словами Ляшка, про те, чи буде продовжено карантин і на скільки, стане відомо наступного тижня, після святкування Великодня. Тим часом, в уряді розробляють різні сценарії, за якими Україна буде виходити з карантину — ймовірно це буде поступове пом’якшення.

ДСНС у Сумській області попереджає: шахраї заробляють на біді

Відзначимо, що раніше Віктор Ляшко заявляв, що після Великодня очікується різке збільшення хворих на коронавірус. Все залежить від того, чи залишаться українці на свята вдома або ж підуть до церкви або по гостях.

Також заступник міністра охорони здоров’я розповів, що в Україні тестують на COVID-19 тим, хто в них потребує за алгоритмами Всесвітньої організації охорони здоров’я. Всього в країні проводять близько 5 тисяч тестів на добу.

Що стосується масового тестування, то в МОЗ потреби в цьому не бачать, оскільки 40 мільйонів українців за один день не перевірять. А тест в перші 3-4 дні інкубаційного періоду буде негативним, і у людини виникне помилкове відчуття безпеки.

Ляшко розповів про продовження карантину в Україні (відео: YouTube/Радіо Свобода)

Нагадаємо, що в Україні карантин ввели 12 березня і тривати він мав до 3 квітня, але пізніше заходи були продовжені до 24 квітня, а з 6 квітня карантин посилили і ввели обов’язковий масковий режим.

rbc.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *