У суді Сум щодо замовлення побиття нардепів від «Слуги народу» слухали свідка — нардепа Ананченка

У Зарічному районному суді Сум 19 серпня слухали свідка — народного депутата Михайла Ананченка. Справа стосується замовлення побиття двох народних депутатів від «Слуги народу» — Михайла Ананченка та Тетяни Рябухи. За версією слідства, побиття організував Микола Аліфанов через те, що нардепи голосували за проєкт закону про продаж земель сільгосппризначення.

Зі слів Ананченка, 15 грудня 2019 року він повернувся на вихідні з Києва до Сум. До нього на залізничному вокзалі підійшли співробітники СБУ і запропонували взяти участь у слідчих діях. Бо, за їх словами, є людина, яка хоче завдати шкоди. Нібито двоє нападників мали схопити Ананченка, нагодувати землею і зняти це на відео чи фото.

Особисто з Аліфановим Михайло Ананченко ніколи не спілкувався, сказав він і додав, що до цієї події тиску чи погроз не отримував.

В СБУ йому сказали, що є записи і на зустрічі був ймовірний нападник. В приміщенні СБУ Ананченку наклали грим і зробили фото. Цього ж дня були зроблені фото інсценування нападу одним із нападників у балаклаві. Михайло Ананченко виклав фото на своїй сторінці у Facebook. Метою інсценізації було показати замовнику, що напад нібито відбувся, розповів Ананченко.

Читати також: Лебединский хлебозавод обвиняет сумской Нацкорпус с госслужбой в вымогательстве и шантаже (видео)

Раніше на суді Микола Аліфанов говорив, що вини не визнає.

Після допиту свідка прослухали аудіозапис розмови між Аліфановим і ймовірними нападниками, який був зроблений біля «Альтанки». Сам Аліфанов говорить, що на запису тільки частина розмови, дещо вирізане.

На питання прокурора — про кого йде мова у розмові де він говорить: «накормить елементарно землею», «щось такого плану, щоб не голосували за землю», Аліфанов відповів, що це умовно і не означало нічого.

У розмові один з чоловіків говорить : «за народних депутатів 1000 доларів». Аліфанов відповів — «головне, щоб акцію провести». У суді ж чоловік сказав, що конкретно нікого не мав на увазі.

Наступне засідання суду щодо цієї справи призначили на 17 серпня. Тоді мають відбутися дебати.

Джерело suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.