У Сумах понад пів року не оплачують послуги муніципальних нянь

У Сумах понад пів року не оплачують послуги муніципальних нянь. Це державна програма, коли двом працюючим батькам з дитиною до трьох років компенсують гроші за няню.

За дворічним Марком понад рік доглядає няня. У центрі, де надають такі послуги, хлопчик проводить чотири години на день, поки батьки працюють. Договір уклали із батьками, розповіла підприємиця Олександра Гнібіна. Частину грошей – майже 2 тис. грн, які родина сплачує за послуги муніципальної няні, мають компенсувати з державного бюджету.

«Даємо їм платіжні доручення, і вони сплачують нам вартість наших послуг, за що держава їм компенсує. Але зі створенням нової постанови змінився порядок відшкодування і, і тепер повинні обидва батьки бути зайнятими, що спричинило зменшення кількості клієнтів. Але якщо і мама, і тато зайняті, все одно не отримують з 1 листопада жодної компенсації», — каже Олександра.

Читати також: Збірна України прослухала лекцію щодо протидії договірним матчам

За словами жінки, також послугу няні не оплачують тим, хто доглядає більше трьох дітей. «Як може взагалі працювати муніципальна няня, якщо їй потрібно сплатити податки, орендну плату і всього троє дітей? Тому законотворець чітко написав – одночасно. Департамент це не сприймає, їм не подобається, що це не взагалі», — каже вона.

 suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.