У Сумах працівницю підприємства відправили на простій після подання заяв на керівника

Фото Суспільне Суми

Керівник державного підприємства “Сумистандартметрологія” відправив на простій уповноважену з антикорупційної діяльності. Працівниця говорить: їй стало відомо, що її начальник підписує собі премії. Чоловік це заперечує.

Він скористався рішенням Конституційного суду, винесеним у жовтні 2020 року. Ним цей суд визнав Закон України “Про запобігання корупції” неконституційним.

Наталія Хоменко працює антикорупціонеркою в Державному підприємстві “Сумистандартметрологія”. Наприкінці листопада, говорить, їй стало відомо про те, що керівник підписує собі премії.

“Керівник собі підписав наказ сам собі на премію. Я повідомила НАЗК, орган правління, бо якщо керівник, повинна і правлінню – Міністерству економіки. Я виконую свою роботу. Після цього 26-го листопада склали на нього 6 протоколів. 30 листопада, у другій половині дня, приходить інспектор з кадрів і каже: складений наказ, що ви – на простої”, – говорить вона.

Наталію Хоменко відправили на простій, пославшись на рішення Конституційного суду. Володимир Одноралов, керівник “Сумистандартметрології”, який ухвалив таке рішення, говорить, що протоколи про корупцію він оскаржує в апеляції.

“Мене було засуджено за статтею 172-7 за неповідомлення про конфлікт інтересів. Начебто тому що я, як вони сформулювали, особисто встановлював розмір премії собі. Це не так. Я це рішення оскаржую, подав апеляційну скаргу. Згідно з нашим положенням про преміювання я взагалі не можу собі ніяким чином встановлювати розмір премії”, – сказав він.

За його словами, “він встановлюється суворо за тими показниками, які об’єктивно визначають працівники фінансових наших структурних підрозділів і перевіряються ними”.

“Я тільки підписую. Суд, на мій погляд, був на замовлення зроблений пані Хоменко. Вона працює давно в правоохоронних органах”, – додав він.

Читати також: На Сумщині рятувальники деблокували з-під автомобіля 73-річного велосипедиста

Конфлікт із керівником у Наталії Хоменко почався після перевірки нею скарги з Шосткинського відділення підприємства. Наталія Хоменко виїжджала у складі комісії розібратися з ситуацією. За результатами рекомендувала сумському керівництву розглянути доцільність перебування шосткинського керівника Олександра Редька на займаній посаді.

“Робота розподілялась у відділенні не за професійними здібностями: щоб рівномірно і щоб люди розуміли, що їх поважають на цьому підприємстві і що розподіл робіт – рівнозначний. Я написала до цього акта окрему думку: методи керівництва начальника цього відділення, можливі факти правопорушень, пов’язаних з корупцією”, – говорить Наталія Хоменко.

Керівник шосткинського відділення Олександр Редько нам відповів: роботу розподіляв, виходячи з об’єктивних, на його думку, причин.

“У восьмому місяці з’являться тільки світлофільтри, у дев’ятому місяці з’являться тільки центрифуги. Якщо ви не вмієте робити висотні роботи, я вас туди пошлю? А ці роботи в цьому місяці попалися. Якщо я навіть перегну себе і відправлю цю людину для роботи з тим видом, з яким він не має можливості працювати і хтось з замовників повідомить мене: чому це клеймо стоїть цієї людини, в мене запросять дозвіл і з’ясується, що я перебільшив свої повноваження”, – зазначив він.

Прокуратура Сумської області 29 вересня відкрила кримінальне провадження за фактом грубого порушення законодавства про працю у Шосткинському відділенні “Сумистандратметрологія”.

suspilne.media

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *