У Сумській міській лікарні №5 додалося рентген-апаратів

загрузка...

Сьогодні в стаціонарі медичного закладу Сумської міськлікарні №5, де вже розгорнуто 175 ліжок для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, напередодні Міжнародного дня рентгенолога (відзначається 8 листопада) введено в дію відразу два рентген-апарату нового покоління — пересувний і стаціонарний, які закуплені за кошти міського бюджету .

Це сучасне цифрове обладнання (2019 року випуску) дозволить медикам не тільки виявляти ураження легень при COVID-19, але і в подальшому контролювати перебіг хвороби.

За словами завідуючої відділенням променевої діагностики Наталії Дорофеєвої, стаціонарний апарат OPERA на три робочих місця (вартість 6 млн. грн.) виконує, як скопічну, так і флюорографічні обстеження. За добу — 100 знімків.

А за допомогою пересувного рентгенологічного апарату МАК (вартість 3 млн. грн.) проводиться діагностика хворих в умовах реанімації і палат, коли вони не можуть бути транспортовані в рентген-кабінет.

Потрійна ДТП на вулиці Ковпака сталася в Сумах

«Ці апарати, якщо порівнювати з КТ, для встановлення діагнозу вірусної пневмонії на її початкових стадіях, а також виявлення ускладнень при бактеріальної пневмонії не відрізняються якістю обстеження, — зазначає завідуюча відділенням. — До того ж вони застосовуються при відстеженні динаміки перебігу хвороби. На відміну від КТ доза опромінення на рентген-апараті незначна, що дозволяє частіше проводити обстеження. Тоді як комп’ютерну томографію можна робити раз протягом року ».

Найближчим часом в лікарні буде запущений і новенький флюорограф (вартість — 2,1 млн.грн.) — після того, як для нього відремонтують приміщення. Це в свою чергу посилить діагностичні можливості медустанови в умовах пандемії COVID-19.

Ліза Павлова shans.com

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *