Українцям перерахують тарифи на опалення й введуть нові абонплати: що ухвалила Рада

загрузка...

В Україні введуть абонплату на всі комунальні послуги, крім електроенергії. А тарифи на опалення будуть перераховувати щомісяця. Це призведе до того, що в середньому українці платитимуть за комуналку додатково близько 112 грн (абонплата), а тариф на тепло підвищать. Про це пише видання ОБОЗРЕВАТЕЛЬ

Це випливає із законопроєкту №2458, який Верховна Рада ухвалила в повторному другому читанні 240 голосами 3 грудня. Цей документ внесла в парламент група народних обранців ще 15 листопада 2019 року. У травні 2020-го законопроєкт ухвалили в першому читанні, а в липні відправили на повторне друге читання.

ЧИТАТИ ТАКОЖ Успей зафиксировать цену на газ по 6,84 грн: для физических и юридических лиц

Абонентська плата вже передбачена законом, але її введення перенесли через карантин. Член НКРЕКП Ольга Бабій розповіла: з 2018-го в тарифах не закладені суми на обслуговування й ремонт мереж. Відбулася законодавча колізія, внаслідок якої у постачальників, за словами Бабій, іноді немає грошей навіть на те, щоб надрукувати і виставити платіжки.

«Абонентська плата за комунальні послуги діятиме доти, доки співвласники багатоквартирного будинку не зберуться і не ухвалять рішення найняти свою компанію, яка буде займатися комунікаціями. Головним завданням було відокремити монополіста від мереж. Але на час, поки співвласники багатоквартирних будинків не зробили свій вибір, вони платитимуть абонентську плату для того, щоб їхні комунікації хтось обслуговував. Це як постачальник останньої надії», – говорить Бабій.

До того ж член НКРЕКП зазначає: чи вирішив зазначені законопроєкт проблеми введення абонплати, буде відомо після публікації документа в остаточній версії.

Що ще зміниться:

  • запроваджуються диференційовані тарифи на транспортування та постачання теплової енергії (залежно від наявності або відсутності центральних та індивідуальних теплових пунктів), що дозволить уникнути подвійної компенсації споживачами витрат на утримання й обслуговування центральних та індивідуальних теплових пунктів;
  • скасовується вимога щодо формування загальнобудинкових тарифів на послугу з постачання гарячої води за наявності в таких будинках індивідуальних теплових пунктів, оскільки це вимагає багато часу і значних витрат від виконавців комунальних послуг, пов’язаних із здійсненням розрахунків, адмініструванням цих витрат.
  • постачальникам послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій або керівникам надається право достроково розривати відповідні договори, попередивши про це споживачів не пізніше, ніж за два місяці до дня розірвання договорів.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *