В Україні запровадять «гібридну» відпустку при народженні дитини

загрузка...

В Україні очікуються кардинальні зміни в законодавстві про відпустку при народженні дитини. Незабаром батьки зможуть чергувати між собою догляд за новонародженим.

Про підготовку такого нововведення розповіла віце-спікер Верховної Ради Олена Кондратюк («Батьківщина») в інтерв’ю Радіо Свобода.

Кондратюк зазначила, що зрівняти в правах чоловіків і жінок досі заважали «ментальні матріархальні стереотипи», які вселили українцям.

«Чому ви не можете побути в декреті місяць, наприклад, а потім дружина місяць в декреті? До речі, законодавство це теж ми зараз хочемо прийняти, щоб мали можливість і чоловік, і дружина йти в декрет. Нічого тут складного немає. Це просто такі ментальні матріархальні якісь вже стереотипи, які у нас вселили», — сказала нардеп.

Мова йде про зареєстрований в Раді законопроєкт №3695, одним з авторів якого є Олена Кондратюк.

Документ дозволить брати трирічну  відпстку при народженні дитини чоловікам, а також введе новий вид відпустки для другого з батьків тривалістю в 14 днів. Цю оплачувану відпустку можна буде взяти протягом трьох перших місяців після народження дитини. Крім того, чоловіки у яких двоє і більше дітей матимуть право на додаткову щорічну відпустку. Зараз таке право є тільки у матерів.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що він спрямований на забезпечення рівних можливостей матері і батька і «створення передумов для посилення ролі батька в процесі виховання дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні».

Законопроєкт вже пройшов перевірку в Комітеті з питань інтеграції України та ЄС і був схвалений як такий, що відповідає європейським і міжнародним правовим нормам.

ukrrain

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *