Вибори мера Сум: цікаво хто кого? (результат травневих соцзамірів)

загрузка...

Не хотів і не планував цього писати. Так вже вийшло, що спілкуюся з представниками різних політичних сил, які є опонентами і минулого тижня я на власні очі бачив результати соцопитування. ТРИ різні опитування! Результати нічим мене не здивували тому я і не став нічого публікувати.

Але побачивши ще позавчора, що в соціальних мережах сумчани активно обговорюють соцопитування та посилаються на ці ж самі партії і використовують незрозуміло звідки взяті цифри, вирішив опублікувати дані, що мені показали … Виключно заради справедливості, тому що те, що вам показують в ФБ не збігається з інформацією, яку мені показали представники політсил.

Ви так само можете не вірити мені. 

Так ось поділюся інсайдом. У травні по Сумам проводили відразу кілька соц.замірів. Як мінімум дві групи соціологів працюють і зараз. Результати у всіх опитуваннях збігаються відсотків на 80, плюс-мінус. Розумієте? Соціологи проводять опитування для партій опонентів, але у них практично збігаються результати. Виділяються три групи кандидатів.

Сюрприз від виконкому СМР: у Сумах пасажири сперечаються з кондукторами (відео)

  1. ЛІДЕРИ:

А. Лисенко, +/- 28 відсотків

Ю.Чмирь, +/- 23 відсотки

Слуга народу (невідомий) +/- 20 відсотків.

  1. НЕ ЛІДЕРИ, АЛЕ З РЕАЛЬНИМ РЕЙТИНГОМ:

А. Єпіфанов +/- 9 відсотків

А. Соколов, + / 8 відсотків

О.Медуниця, +/- 8 відсотків

Г.Мінаєв, +/- 6 відсотків.

  1. «МАЛОВІДОМІ»:

В. Акперов Д.Живицький В.Лободін

Варіюються від 0,5 до 1,4 відсотка, причому рейтинги ПІДТРИМКИ такі ж, як і рейтинг впізнаваності. Тому і говорять фахівці, що це «ні про що», бо цих кандидатів просто не знає виборець. Ось у фейсбуці їх знають. Це факт. Є ще прізвища в результатах, але там взагалі сльози…

І пару слів про попередні висновки. Вибори — однозначно в два тури. У парі Лисенко -Чмирь результат непередбачуваний, тому що антирейтинг у обох приблизно однаковий, донором для Лисенко стануть голоси Медуниці, донором для Чмиря — голоси Єпіфанова, Соколова, прихильників партій лівої ідеології.

Звідси питання, чи підуть на вибори самостійно або підтримають одного з фаворитів Єпіфанов і Соколов.?У разі їх невисування і публічної підтримки Чмиря, у екс-губернатора в першому турі може бути 32-34 відсотки. Відповідно, у другий тур виходять Лисенко і Чмирь. У разі, якщо Соколов і Єпіфанов йдуть самовисуванцями, то в другому турі виявляється пара лідерів та ж сама, але розрив трохи більше на користь Лисенко.

А при голосуванні другого туру перехід голосів вже описаний, Лисенко посилюється голосами Медуниці, а Чмирь — практично всіма іншими. Якщо Соколов йде на вибори, але не самовисуванцем, а від Слуги народу, то з результатом 23-25 ​​відсотків може вийти в другий тур, обійшовши Чмиря. Така ж ситуація з Медуницею або Мінаєвим, якщо позеленіють. Все може бути)) Ну а якщо від Слуг піде Лисенко перемога йому гарантована.

Звідси випливають два ключових питання:

  1. Конкретна персоналія кандидата від Слуги народу. Якщо це буде черговий «ні про що», то їх результат — почесне третє місце.
  2. Чи будуть, в якому форматі, і від кого брати участь у виборах Соколов і Єпіфанов. Так що, кінець літа і осінь обіцяють бути спекотними і мало передбачуваними.

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *