Викладач сумського ВНЗ поширив відео про шлюб, яке обурило сумчанку (відео)

Конфлікт між сумчанкою та викладачем Сумського вишу виник через відео, яке той опублікував на своєму YouTube-каналі. У ролику студент, виконуючи завдання викладача, висловлюється на тему офіційного шлюбу й дітей та говорить, зокрема таку фразу: “В Украине детей рожают нищеброды”.

У відео студент Максим Коровай говорить російською мовою. Воно починається словами “Привіт наречений. або наречена. Якщо ти натрапила на це відео, значить тобі цікаво, навіщо потрібен ЗАГС. Ти молодий хлопець. Тобі від 20 до 25 років. Ти 20 років свого життя не знав цієї особи жіночої статі, з якою маєш статеві стосунки. І ти раптом вирішив дати якість обіцянки, якісь гарантії”.

Кілька днів тому його переглянула сумчанка Софія Абрамова.”Спочатку мене просто здивувало, чому в українському навчальному закладі відеоробота робиться російською мовою, але потім я була обурена і шокована, якою лексикою розмовляє студент, ще й викладач його підтримує. Це відео – суцільні образи в сторону жінок, дітей, вдов, наречених. Чому я особливо гостро реагую, бо це подається, як робота студента вищого навчального закладу. Це не рівень студента, це для звичайної людини неприпустимо так висловлюватися”, – говорить Софія.

Читати також: У Сумах внаслідок ДТП на вулиці Харківській травмований водій мотоцикла (відео)

Образили жінку, за її словам, й інші заяви: “(Переклад) Ти знаєш, скільки зараз коштують діти, що ти зібрався їх заводити? Жеремо будь-що, вдягаємо будь-що. Всі хворі, всі тупі. Чому? Тому що дітей в нашій країні народжують злидні”.

Софія розповіла, що сама нещодавно розлучилась, виховує дитину. І згадує про своє дитинство.

“У 90-х мої батьки мали нас, трьох дітей. Так, ми були, по оцінці цього студента, “ніщєбродами”, але ми були щасливими, тому що батьки нас любили, нами займалися. Гроші – це не вирішальний показник щастя для дітей”, – говорить Софія.

Відео оприлюднили два тижні тому. За цей час ролик набрав понад півтори сотні переглядів. За словами викладача, який розмістив його на своєму ютуб-каналі, дане відео – один з елементів курсу “Критичне мислення”.

“Одна з активностей – підготовка промови, публікація промови. Погляд щодо інституту шлюбу, як на мене, – критичний, потрібен кожному суспільству щодо його сталості, розвитку, але, з іншого боку, я розумію, що ось така контраверсія також потрібна задля того, щоб організувати певний дискурс, через те, що ми перебуваємо у стані кризи сім’ї як малої соціальної групи. І ми маємо бачити, які думки у зв’язку з цим є у молодого покоління. У нас викладання українською мовою. Дотримуємося законодавства. Деякі студенти у російськомовному контенті діють. Пояснюють так, що вони хочуть привернути увагу якомога більших кіл громадян аудиторії. Щодо змісту промови, то далеко не всі промови я особисто поділяю, це точка зору промовця”, – говорить кандидат педагогічних наук, викладач Олег Туляков.

Софія Абрамова каже, що збирається писати скаргу до міносвіти. Листа до сумського вишу жінка віднесла минулого тижня. За словами речниці університету Галини Дячкової, скаргу, яку подала Софія Абрамова, зареєстрували. Максимальний термін відповіді на нього – один місяць.

Зі студентом-автором цього ролику журналісти намагаються зв’язатись через соціальні мережі, бо його особисті контакти у виші не розголошують.

Окрім YouTube-каналу ролик також поширили на сторінці Олега Тулякова у Facebook. Зараз цього допису немає. Як слід сприймати такі публікації, і чи містить це відео дискримінаційні тези, журналісти поцікавились у психологині Вікторії Ратєєвої.

Читати також: Місто Суми займає 17 місце в ретингу по забрудненню повітря серед інших міст в Україні

“У цьому ролику ми бачили дуже багато знецінення. Дуже багато слів – (мовою оригіналу) “нищеброды”, “завести ребенка”, “сношается”. Люди, вступають у шлюб, коли вони кохають один одного, коли сім’я для них – певна цінність. У цьому ролику є певний вибір щодо матеріальних стосунків: скільки обходиться дитина, скільки коштує дитина. Так, це важливо. Люди, які вступають у шлюб повинні підходити до нього з різних боків. Тут є одна думка – негативне відношення. Але гарно, коли є альтернатива”, – говорить психологиня.

Також, за слів психологині, якщо людина має власну болісну історію пов’язану зі шлюбом, наприклад, незакінчений важкий шлюб, тоді такі промови викликатимуть емоційну реакцію. Треба, каже пані Вікторія, подумати, що відбувається, чому така реакція і, можливо, звернутися до фахівця. Якщо не розв’язати це питання, емоції з’являтимуться знову в стресових обставинах.

Людина, яка говорить такі речі, не має життєвого досвіду і знань, вважає регіональний представникІнституту масової інформації Олексій Захарченко.

Відео дійсно абсолютно просякнуте дискримінаційними висловлюваннями, там є дуже багато сексистських висловлювань, є дискримінація за майновим станом. Це виглядає дуже неприємно. І якщо якомусь школяру або студенту можна списати на вік, то те, що це поширює викладач вищого навчального закладу, він не може не розуміти, що саме він поширює, не може не розуміти, що відео дійсно є дискримінаційним, – це дуже погано. Я думаю, треба розробляти, придумувати якісь інструменти, блокування таких відео”, – вважає Захарченко.

Авторка – Діана Крахматова suspilne

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *