Все для людей: у Сумах в одному з мікрорайонів закрилися всі аптеки

загрузка...

Кілька місяців 79-річний сумчанин Олександр Володимирович звертається в різні інстанції, щоб в районі Косівщини знову з’явилася аптека. Поки його звернення в прокуратуру, до керівництва облради, міського відділу охорони здоров’я, на урядову гарячу лінію — успіхом не увінчалися.

Пенсіонер, який пересувається за допомогою двох палиць, після карантину збирається особисто відправитися на прийом до мера Сум Олександра Лисенко — в надії, що градоначальник не залишить без уваги його питання. Адже воно стосується не тільки його, а й майже двох тисяч жителів мікрорайону. Людям за необхідними медикаментами та засобами індивідуального захисту потрібно добиратися до найближчої аптеки аж за 2 км!

— Як же так: вважай, все життя у нас в мікрорайоні була своя аптека №218, що на вул. Нахімова, 21, а вже скоро рік, як вона не працює, — розповідає Олександр Володимирович. — Торік улітку її як закрили на ремонт, так вона більше і не відкрилася! Ця аптека була державною, працювала з 1990 року — після того як п’ятиповерхівка на вул. Нахімова була введена в експлуатацію.

Що на думку поліції Сумщини стало причиною смерті червонокнижної тварини?

Свого часу я навіть будував цей будинок — як тоді люди раділи, що в самому центрі мікрорайону, де дитсадок, хлібокомбінат, з’явилася аптека. У разі чого — не потрібно далеко їздити за ліками! Тепер же — одні проблеми: на вул. Лисенко аптеку закрили, в Польському містечку — теж, ось тепер і у нас на Нахімова немає аптеки. Виходить, на весь величезний мікрорайон немає навіть аптечного кіоску! Як бути людям, особливо літнім ?! Спочатку ми чекали, що наша аптека відкриється, а коли стало зрозуміло, що цього не станеться, — вже з початку цього року я став шукати допомоги у нашій владі.

До кого я тільки не звертався! Правда, у відповідях, які мені приходили, нічого втішного не було. З листа управління майном Сумської облради я дізнався, що приміщення аптеки знаходилося на балансі КП Сумської облради «Суми-Фарм». Так як аптека була збитковою, КП не могло її утримувати, і вона з другого півріччя 2019 року закрилася. А приміщення розміром в 81,1 кв. м рішенням сесії облради було передано в оренду іншому підприємцю. До сих пір там нічого так і не відкрили.

Увага! Поліція в Сумах розшукує квартирного злодія (фото)

За великим рахунком жителям все одно, що там буде. Магазинів у нас досить! Нам потрібна аптека — хоч на колишньому місці, хоч в будь-якому іншому, але щоб люди не страждали. Маю велику надію, що тепер уже міська влада подбає про своїх жителів і знайде можливість, щоб в нашому мікрорайоні було місце, де людям похилого віку і всім іншим можна було б купити ліки.

Відомо, що мережа комунальних аптек з 1997 року була об’єднана в КП Сумської обласної ради «Суми-Фарм». Аптеки КП були не тільки в Сумах, а й в районах області. Не так давно підприємство нараховувало 37 торгових точок (23 аптеки та 14 аптечних пунктів). Фінансовий стан «Суми-Фарм» почав погіршуватися з 2016 року. Рішенням сесій облради неодноразово збільшувався статутний фонд підприємства, виділені з бюджету гроші йшли на оборотні кошти. Уже з 2019 року, за інформацією Сумської ОДА, на КП утворилася фінансова заборгованість в сумі близько 7 млн. Грн. і на сьогодні підприємства як такого практично немає. П’ять аптек і два аптечних кіоски, розташованих в Сумах, передані в оренду ТОВ «Мережа аптек« Лінда-Фарм ». Решта 30 — не працюють. На підприємстві залишилося 2 працівника (в.о. директора і бухгалтер, який працює на1/4 ставки).

Якщо на Нахімова, 21, комунальне підприємство відмовилося від цієї аптеки, то невже в Сумах не знайдуться бажаючі серед приватних структур, щоб відкрити аптеку або аптечний кіоск в цьому мікрорайоні? Що для цього потрібно? Це питання ми поставили профільного заступника мера Максиму Галицькому.

— Створювати своє міське комунальне аптечне підприємство — недоцільно, — вважає він. — Тому відкрити аптеку або кіоск там можуть приватні аптечні підприємства. Ми готові посприяти пошуку вільного приміщення під оренду — якщо знайдуться бажаючі. Міськздрав запропонує таку можливість суб’єктам господарювання, які працюють на території міста, — можливо, хтось погодиться.

shans.com.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *