З 21 жовтня – нові «карантинні» правила: для вакцинованих пасажирів обмежень не буде

Кабінет Міністрів посилив правила для пасажирських перевезень в регіонах, де встановили жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідопасності.

Як передає Укрінформ з посиланням на  Міністерство охорони здоров’я , відповідні зміни до постанови №1236 було прийнято на засіданні уряду 11 жовтня.

“Нові правила для перевезення пасажирів – вимушений крок для стримування поширення коронавирусної хвороби, щоб зберегти життя і здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, що підтверджують їх COVID-безпеку, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень в будь-якому виді транспорту “, – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з жовтим, помаранчевим або червоним рівнем епідопасності будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту і пасажирів одного з цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози двухдозной вакцини для регіонів жовтого рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифікату або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однієї дозою однодозной вакцини або двома дозами двухдозной вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або видужання особи від зазначеної хвороби, дію якого підтверджено з допомогою Єдиного державного веб-портал електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2, що діє 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційному і залізничному транспорті міжобласного сполучення.

Відповідні правила не будуть застосовуватися до міських і внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака і пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *