За неправдиве повідомлення про злочин неповнолітньому доведеться постати перед судом

Шістнадцятирічний хлопець, віддавши знайомому за борги свій мобільний телефон, не наважився розповісти бабусі правду. І вигадав історію про те, що гаджет начебто відібрали у нього під загрозою пістолету незнайомі люди. Почувши таку «новину», літня жінка негайно звернулася за допомогою до поліції.

Відтак, за адресою проживання заявниці виїхала слідчо-оперативна група Конотопського відділу поліції та опитала неповнолітнього. І хлопець в розмові з правоохоронцями розповів про начебто розбійний напад, скоєний на нього поблизу навчального закладу, звідки він щовечора повертається додому.

Слідчі відкрили кримінальне провадження та розпочали відповідну перевірку. І під час спілкування з колом товаришів юнака встановили, що насправді мобільний телефон він віддав в рахунок боргу. Справедливо побоюючись, що його бабуся буде, м‘яко кажучи, незадоволена цим його вчинком, студент не знайшов нічого іншого, як вигадати байку про розбійний напад з начебто застосуванням зброї.

На Сумщині поліція задокументувала два факти незаконного обігу наркотиків за добу

«Відтак, слідчі кваліфікували дії неповнолітнього відповідно ст. 383 та ст. 384 КК України як завідомо неправдиве повідомлення про злочин та введення в оману правоохоронних органів, – коментує ситуацію Олександр Васильченко, керівник Конотопського відділу поліції, – і розпочали кримінальне провадження тепер стосовно самого хлопця. Відтак, остаточне слово у цій справі залишається за рішенням суду».

Працівники поліції застерігають громадян від подібних «жартів», і попереджають, що завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення буде вартувати кримінального покарання. Також слід попередити про це і своїх дітей, оскільки підлітки та юнацтво не зовсім усвідомлюють наслідки такого роду повідомлень та відповідальність.

Сколько стоит стать депутатом на местных выборах в Сумах

Адже будь-яка інформація про вчинення злочину потребує не просто перевірки – у розслідуванні задіюються значні сили та засоби поліції. А це – фінансові втрати і відволікання правоохоронців від реальних справ.

Тож будьте виважені у своїх вчинках, і підтримуйте у родині теплі відверті стосунки, аби діти не побоювались звернутися до батьків за допомогою чи за порадою. Попереджайте їх про наслідки необдуманих і нерозважливих вчинків, застережіть від зайвого і невиправданого ризику, розкажіть про відповідальність перед

Законом, що може бути в тому чи іншому випадку. Виховуйте у нащадках, окрім загальноприйнятих моральних норм, повагу до закону, і нехай вони ростуть здоровими та законослухняними громадянами нашої держави.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *