Замість лікарні та громад депутати дали 18 мільйонів для чиновників Сумського району

загрузка...

 

фото Суспільне Суми

Замість грошей для Сумської райлікарні та двох громад депутати райради перерозподілили їх 12 лютого на утримання чиновників. Йдеться про понад 18 мільйонів гривень невикористаних бюджетних грошей, які надійшли у новоутворений Сумський район.

Перед голосуванням питання розподілу вільного залишку, який перерахували у новоутворений Сумський район, депутати обговорили.

«От стільки звернень від Садівської ОТГ, від сільського голови, від мене особисто, де шановний нами голова адміністрації мені весь час відповідав: питання виділення коштів буде опрацьовано під час підготовки проекту у рішенні зміни до бюджету і винесене на постійну комісію. Не винесено, сьогодні не включили. Де демократична процедура, де ви почули ті громади», — каже депутат фракції ВО «Батьківщина» Володимир Балицький.

Читати також: І знову обіцянки: голова облдержадміністрації про аеропорт у Сумах

Голова Сумської районної держадміністрації Віталій Бурбика говорить: «Ми все з вами будемо вирішувати разом. Сьогодні розглядаємо зміни до бюджету стосовно обов’язкових виплат. Це заробітна плата людям, це — людські гроші, наступний вільний залишок ми з вами розподіляємо разом. Частину сьогодні потреб ми вирішимо, залишиться відповідно якась кількість 20,30,40 млн. Звернень кілька десятків».

Йдеться про понад 18 млн грн, які хотіли перекинути на утримання Сумської райради. Це понад 11 млн грн, ще понад 7 млн грн – для Сумської райдержадміністрації.

«Це гроші, які потрібні на роботу ради, роботу адміністрації і апарату ради. Десь приблизно 5 млн – це гроші для вивільнених працівників районних рад Краснопільського, Білопільського, Лебединського, а також — вивільнених працівників комунальних установ цих районів. Була моя пропозиція на бюджетній комісії, щоб ми обрахували дуже правильно, яка громада, яку участь брала в цьому вільному залишку», — сказав заступник голови Сумської райради Валерій Сорокін.

За його словами, кошти назбирали з колишніх двох районів: Лебединського та Сумського. Ще два райони – Білопільський та Краснопільський — гроші не дали:

Проект рішення підтримали 33 депутати з 50-ти.

Замість лікарні та громад. Депутати дали 18 мільйонів для чиновників Сумського району
Суспільне Суми

«Я утримався від цього, тому що вважаю, що гроші потрібно було виділити ще й на громади, на постійній комісії я пропонував. Я запропонував виділити 2 мільйони на Сад і мільйон на Юнаківку, 3,5 млн — Поцелуєву на ЦРЛ, на боротьбу з коронавірусом. Бюджет ми голосували хто як хотів, частково люди голосували «за», частково — проти, кожен депутат є самостійною одиницею», — говорить голова фракції «Європейська солідарність» Віталій Дейниченко.

Голова фракції «Опозиційна платформа — За життя» Олександр Хрупа зазначив: «Ми прийняли рішення, що спочатку треба зрозуміти: яка ОТГ що хоче, скільки хоче, а потім вже ці гроші виділяти на сесію туди або туди. І куди хоче, а не просто в сліпу: дайте нам, а потім ми вже будемо».

Позицію фракції «Сила і честь» озвучив її голова Володимир Штейнингер: «Наша позиція: ці гроші — 18 млн грн — не пускати на якусь ОТГ. Порівну ці гроші поділити. Ми до цього питання будемо іще повертатися, обговорювати його. На наступній сесії буде голосування».

Читати також: На Сумщині на 8500 грн оштрафували продавця за продаж алкоголю неповнолітньому

«Усе було розглянуто нормально, але з’явилося питання щодо лікарні. І з цього приводу довелося утриматися, бо це питання не розглянув голова адміністрації», — каже голова фракції «За майбутнє» Юрій Коваленко.

Попередньо потреби громад оцінили у 67 млн грн, у тому числі 3,5 млн грн – для Сумської райлікарні. Гроші потрібні їй на обладнання, без якого Національна служба здоров’я України не укладатиме договори по деяких пакетах.

Районні депутати просять передати заклад на утримання міста Суми. Решта грошей – 19 млн грн, які залишилися нерозподіленими, залишатимуться на рахунку у казначействі.

suspilne

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *