Зеленський вносить до Ради закон про множинне громадянство: «Нас 65 мільйонів!»

Зеленський
Президент України Зеленський під час виступу в українському парламенті 1 грудня заявив , що вносить до Верховної Ради закон про множинне громадянство.

Президент зазначив, що у світі проживає 65 мільйонів українців.

«Важлива складова нашої міжнародної політики – підтримка світового українства. Я знаю, наскільки важливим для українців, які проживають у США, Канаді, ЄС є питання множинного громадянства. Сьогодні я вношу відповідний законопроект на розгляд парламенту » , — сказав Зеленський.


За його словами, в результаті ухвалення цього документа » українці з усього світу почуватимуться не діаспорою, не просто людьми українського походження, а українського громадянства – українцями » .

Читати також: Нові податки на житло, алкоголь та городину. Рада підтримала законопроєкт 5600: що зміниться

Ще у вересні 2021 року, під час візиту до США, президент України Володимир Зеленський запевнив американців українського походження, що реалізує ідею подвійного громадянства. Хоча ще в січні 2021 року коли троє депутатів від фракції «Слуга народу» внесли до Верховної Ради  законопроект про легалізацію  другого громадянства, парламент його так і не розглянув.

Зеленський тоді стверджував, що за подвійне громадянство у мирний час парламентарі б швидко проголосували . Але зараз проблеми створює російська паспортизація жителів окупованих українських територій.

delo.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *