Гуманний суд: на Сумщині інженер-технолог вкрав 75 труб, а заплатить за 1

загрузка...

Охтирський міськрайонний суд 27.11.2020 оголосив вирок за крадіжку труб зі складу ПАТ «Укрнафта» в с. Лутище .

За підробленими документами зі складу вивезли понад 700 м металевих труб

Як повідомляє АП , це стало відомо з рішення суду.

Обвинувачений  приїхав на робочому автомобілі 3ІЛ-131HB (трубовоз) на територію  ПТРС НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» в с. Лутище Охтирського району, що перебувало під охороною ТОВ «Секьюрайті».

Чоловік,  займаючи посаду інженера-технолога , використав номер зареєстрованої на вивезення кількох вогнегасників ВП-2 та склав завідомо підроблений офіційний документ — вимогу для вивезення 75 труб НКТ 73-В б/в з вказаної території.

Чоловік передав завідомо підроблену ним вимогу вивезення 75 труб охоронцю ТОВ «Секьюрайті», який надав дозвіл на вивезення труб з території .

Завідомо підроблений офіційний документ став підставою вивезення 75 труб (727,6 м) НКТ 73-В б/в вартістю 51,91 грн за 1 метр загальною вартістю 37772,31 грн.

В судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину та суду пояснив, що 75 труб НКТ 73-В б/в в подальшому за його вказівкою були перевезені в певне місце. В скоєному розкаюється.

Представник потерпілої юридичної особи суду пояснив, що служба безпеки повідомила, що обвинувачений підозрюється у вчиненні крадіжки. Була проведена інвентаризація та виявлено нестачу 900 м труб. Було відстежено напрямок руху службового автомобіля. Після чого звернулися до правоохоронних органів.

В.о. начальника НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» звернувся з повідомленням про вчинення обвинуваченим крадіжки труб з території ЦКіПРС.

Відповідно до довідки НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта», вартість 1 м труби НКТ 73-В б/в складає 51,91 грн., вартість 900 м — 46719 грн. ( з урахуванням ПДВ). Труби обліковуються на балансі підприємства.

У бюджет Сум повертаються податки від комунальних закладів обласного підпорядкування

Протоколом огляду вказаного обвинуваченим домоволодіння виявлено на ґрунті 92 металеві труби чорно-оранжевого кольору. Зазначені труби були добровільно видані власником домоволодіння, який пояснив, що труби привіз на зберігання невідомий чоловік на автомобілі ЗІЛ днів за десять тому.

Як встановлено судом, обвинувачений заволодів 75 насосно-компресорними трубами загальною довжиною 726,65 метрів на загальну суму 37772,31 грн., а не 92 трубами загальною довжиною 900 метрів, як зазначила потерпіла сторона в цивільному позові. Викрадені обвинуваченим труби згідно з розпискою про збереження передані на відповідальне зберігання НГВУ «Охтирканафтогазі.

Суд ухвалив обвинуваченому покарання у виді штрафу у розмірі 4250 гривень.

Цікаво, що фото з сайту OLX Лутище. Штраф за 75 труб майже вдвічі менший, ніж вартість однієї труби на OLX . До речі, оголошення за листопад 2020.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *