Не перший рік мешканці Конотопського району, які проживають в населених пунктах поряд з с.Попівка,  скаржаться на нестерпний сморід, який доноситься від місцевого заводу. І Конотоп теж- не виняток.

Дописи про сморід вже другий тиждень з’являються в декількох конотопських інформаційних пабліках.

Люди пишуть, що сморід відчувається навіть при закритих вікнах у мікрорайонах Порт, КВРЗ, Сім вітрів та інших місцевостях поблизу Попівки.

СБУ провела обшуки в Сумській обласній лікарні

Причиною неприємного запаху є діяльність Попівського експериментального заводу, який виробляє компоненту антидетонаційної добавки для бензинів. Сморід іде від бардполів заводу, спеціальних озер-відстійників.

Подібні проблеми були у місті й минулого року і теж десь в ці дні. Державна екоінспекція у Сумській області вимагала призупинити діяльність заводу, але як бачимо, питання це не вирішило.

Директор заводу Павло Шабан  знає про проблему і стверджує, що ведуться роботи по уникненню таких проблем в майбутньому. Він пообіцяв, що в серпні завод працювати не буде, а отже кінець літа обійдеться без смороду. Що робити жителям Конотопа та Попівки до серпня, він не уточнив:

«Роботи над утилізацією барди без зливу на бардополя ведуться ще з минулого року … Відновлено дріжджовий цех для участі в процесі або для очищення хоча б частково … Вже вкладено багато … Це проблема для всіх нас … Не думайте, що ми сидимо склавши руки. Сильно підкосив підприємство грабіж Податковий міліції Київської області під час незаконних обшуків (вивезено 700т продукції), що на кілька місяців затримало всі наші роботи в плані утилізації барди і реконструкції підприємства в загальному … Заходи вживаються … У серпні завод працювати не буде … Дякую за розуміння.»

05447.com.ua