“Ми дивом залишилися живі”: мешканці Ворожби про ворожий обстріл

10 снарядів, випущених з РФ, розірвалися у Ворожбі 23 січня. Один зі снарядів влучив у багатоквартирний будинок, внаслідок цього помешкання чотирьох родин залишилося без даху. 

Це все, що залишилось від кімнати пані Віри. Під час обстрілу міста російськими військовими, снаряд влучив у дах та обвалив стелю. Жінка з онуком у цей час були у сусідній кімнаті.

“Ох, ми чудом залишилися живі. У нас там кімнатка маленька без вікон, дві стіни. Що характерно – ми навіть не зрозуміли, як воно бахнуло. Воно навіть і вибуху практично не було. А онук виглядає і каже: бабуся…. А я дивлюся – не то дим, не то пісок, що воно таке. А він каже – бабуся, стеля. Я кажу як стеля. Кажу, сиди Денис. А воно ж іще стріляє”, — згадує пані Віра.

Загалом у будинку проживає чотири родини. У сусідній квартирі найбільше пошкоджень на кухні.

ворожба

“Он стеля, вікно вибите. Гараж, два сараї, погріб засипало. А де ви були в цей момент? – у дочки в квартирі. Родичі за Сумською областю живуть і в долоні хлопають: “Слава Богу, так вам і треба”, — каже мешканка Ворожби Тетяна Краснобрижа.

ворожба

Сьогодні повернулися до своєї квартири з Рівного родина Антоніни Кравченко. Тепер ладнають розбите російськими військовими майно.

ворожба

“Це не люди, в них немає нічого людського. Ви подивіться що оце зробили. У нас оце вікна, дах, ну і верх повністю знесло. Знеструмило повністю нас, перебило все і інтернет, все”, — розповідає пані Антоніна.

ворожба

Снаряди розривалися і на подвір’ї будинку. Тут пошкоджені господарські будівлі, гараж та авто, що стояло поруч. У пана Сергія вбило курей. “Десть штук ходити тут, п’ять залишилось. Одна поранена, а чотири десь там. А цих попривалювало, поприбивало. Голову відбило, то крила”, — говорить чоловік.

ворожба

Допомагають людям другий день поспіль рятувальники. Тут розгорнули намет, аби місцеві, які залишаються без електрики, могли зарядити телефони та погрітися. Прибиратимуть будівельне сміття за допомогою спецтехніки.

"Ми дивом залишилися живі": мешканці Ворожби на Сумщині про обстріл російськими військовими

“В одній квартирі там повністю обвалилася покрівля, розбирали оці всі руйнування. Також бачите на значній площі, що з однієї, що з іншої сторони пошкоджені перекриття. Також, бачите ми використовували таку спеціальну брезентову плівку і нею хоча би тимчасово, хоча би якось убезпечуємо перекриття”, — зазначив речник ДСНС у Сумській області Олег Стрілка.

Це сьомий обстріл громади від початку повномасштабної війни, цього разу зафіксували 10 вибухів, говорить мер міста Андрій Дружченко: “Будемо виділяти шиферЗі своїх запасів будемо виділяти дошки, балки. Все, що необхідно будемо людям допомагати, щоб люди і надалі проживали в цьому будинку”.

"Ми дивом залишилися живі": мешканці Ворожби на Сумщині про обстріл російськими військовими

Загалом, за словами міського голови, за майже рік повномасштабної війни 65 будинків у громаді зазнали руйнувань, ще 20 – пошкоджені суттєво.

suspilne.media

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *