На Сумщині активісти пригрозили судді повісити його або викинути у вікно

Про це пише Судебно-юридическая газета

Голова Лебединського районного суду Сумської області Олександр Чхайло 16 січня 2021 року звернувся  до Вищої ради правосуддя і в Офіс Генпрокурора з повідомленням про втручання в дії судді при здійсненні правосуддя.

Як повідомив А. Чхайло, в його провадженні знаходиться кримінальна справа за обвинуваченням Олега М. та Олександра М. у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 364 (співучасть у зловживанні влади або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків) і ст. 246 (незаконна порубка, перевезення, збут лісу) Кримінального кодексу.

Судове засідання у цій справі, яка розглядається в суді вже кілька років, було призначено на 13 січня 2021 року. Близько 10:00 13 січня в кабінет судді зайшли двоє чоловіків, які повідомили, що є представниками партії «Національний корпус».

Читати також: На Сумщині поліція та військова прокуратура викрили реалізатора вибухівки

Вони висловили судді претензії в зв’язку з тим, що судове засідання в цей день не відбулися. У відповідь суддя повідомив, що засідання було перенесено, оскільки в суд надійшло клопотання адвоката одного з обвинувачених, яка попросила перенести засідання в зв’язку з введенням в країні карантинних обмежень та локдауна, а також неможливістю дістатися 13 січня в м Лебедин.

На пояснення судді активісти відреагували досить агресивно. Вони образили суддю, а потім пригрозили судді тим, що посадять його в сміттєвий бак, викинуть з вікна або навіть повісять. Висловивши відповідні загрози, візитери покинули суд, пообіцявши прийти на наступне засідання суду.

Після цього секретар судових засідань повідомила, що на засідання суду не з’явився і один з обвинувачених. З’ясувалося, що автомобіль, на якому він прибув до суду, недалеко від будівлі суду заблокувала група з приблизно двадцяти активістів «Національного корпусу». Розблокувати автомобіль з обвинуваченим вдалося тільки зреагувала поліції.

«Вважаю, що дії зазначених осіб є неприпустимими, протиправними, такими, які створюють тиск на суддю, що є прямим втручанням у здійснення правосуддя з метою перешкодити виконанню службових обов’язків, повного, всебічного, об’єктивного розгляду справи» » , – повідомив А. Чхайло в Вища рада правосуддя.

На закінчення свого звернення суддя попросив притягнути винних у тиску на суд, до кримінальної відповідальності.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *