На Сумщині піротехніки ДСНС знешкодили авіабомбу, що знаходилася поблизу нафтової свердловини

26 січня групою піротехнічних робіт міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведені роботи зі знешкодження фугасної авіаційної бомби у Охтирському районі.

За попередніми даними, у полі поблизу с. Бугрувате було виявлено підозрілий металевий предмет великих розмірів, який ймовірно відкопали ще під час земляних робіт. Піротехніки ДСНС ідентифікували знахідку як авіабомбу (ФАБ-100). Відголосок часів Другої світової війни, вагою 100 кг, знаходився лише в 100 м від нафтової свердловини. При цьому радіус розльоту осколків від спрацювання авіабомби може становити близько 1 км.

Фахівці вилучили вибухонебезпечний предмет, завантажили на спецавтомобіль та вивезли на відведену ділянку, де знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують, що незалежно від розмірів та значного віку, боєприпаси, що залишилися з часів минулих війн, вкрай небезпечні. А тому не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно проінформувати оперативні служби за номерами «101» та «102».

Головне управління ДСНС України у Сумській області

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *