На Сумщині розшукують родичів загиблих в роки другої світової війни в німецькому таборі «Шталаг 354»

загрузка...

Серед загиблих в німецькому таборі для військовополонених і мирних громадян «Шталаг 354», який розташовувався в роки війни в селищі Боровуха в Білорусі, є уродженці Сумщини

«Пошуковими загонами Новополоцька спільно Міністерством оборони Республіки Білорусь встановлено свідчення про уродженців регіонів України, які загинули в німецькому таборі для військовополонених і мирних громадян «Шталаг 354», що розташовувався в селищі Боровуха. Станом на сьогодні це територія сучасного міста Новополоцьк, – йдеться в листі, що надійшов на адресу Сумської облдержадміністрації. – Новoполоцький міськвиконком звертається з проханням посприяти пошуку рідних і близьких загиблих бійців, а також передачі їх контактів для можливої організації поїздки на місце загибелі і захоронення їх родичів».

У списку загиблих військовополонених значаться рядові солдати – уродженці Сумщини, які загинули в полоні в таборі  «Шталаг 354»: Гайдабрус Олексій Іванович родом із с. Вири Білопільського району та Патютько Віктор Акимович із с. Осоївка Краснопільського району.

Читати також: Сумчанину, який нацькував собаку на поліцейського, дали 3 роки

«Впевнені, що спільними зусиллями нам вдасться передати підростаючому поколінню пам’ять про трагічні сторінки історії наших братніх народів, допомогти родичам знайти безвісти зниклих захисників і увічнити їх пам’ять», – зазначив у листі перший заступник голови Новополоцького виконкому Сергій СЕМЬОНИЧЕВ.

Сумська ОДА

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *