На Сумщині виявили фальсифікат масла ще в одній шкільній їдальні

Шановні читачі! Крім новин про карантин, є й інші, які пов’язані з повсякденною рутиною багатьох державних установ, які продовжують працювати.

Так перевірка, про яку ви прочитаєте зараз, була проведена до карантину, але результати з’явилися тільки зараз. До шкільних їдалень потрапляють продукти, яких там не повинно бути!

Інформація щодо виявлення загрози для життя та здоров’я людини в ході виробничого контролю за районною програмою «Безпечне та якісне харчування в комунальних закладах освіти Краснопільського району на 2020»

За повідомленням Краснопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, під час проведення вхідного лабораторного контролю на виконання районної програми «Безпечне та якісне харчування в комунальних закладах освіти Краснопільського району на 2020» харчових продуктів, що надходять до Славгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської районної ради, с. Славгород, Краснопільсього району Сумської області в маслі селянському «Домашньому» солодковершковому 72,8%, виявлено вміст сторонніх немолочних жирів (64,07%), що не допускається чинними нормативними документами. Дане масло школою було придбане в місцевому магазині ФОП Макеєва В.Ф.

На Сумщині жінка принесла додому снаряд

Крім того, у буряку столовому, що надійшов до даного учбового закладу від батьків учнів, виявлено перевищення вмісту нітратів.

За наданою інформацією було здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) Славгородської загальноосвітньої школи та ФОП Макеєва В.Ф.

В ході розслідування з’ясовано, що буряк столовий, надійшов до школи від незареєстрованих операторів ринку, що є порушенням вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та могло спричинити загрозу для учнів. Залишки буряку, що не відповідають вимогам нормативних документів були утилізовані шляхом закопування. На даний час шкільна столова не працює та харчові продукти в ній відсутні.

При перевірці ФОП Макеєва В.Ф. було з’ясовано, що масло закуплялось в м. Суми, вул. Чернігівська, 3. Частина масла була повернута, а решта реалізована на території с. Славгород. На час перевірки в магазині зазначене масло не виявили. Оператора ринку, який постачав та оператора ринку, який виготовив масло селянське «Домашнє» солодковершкове 72,8% у зв’язку з відсутністю маркування встановити на даний час не вдалось.

За результатами перевірки операторам рику було вручено приписи та в разі повторного вчинення порушення, протягом 3 років, операторів ринку буде притягнуто до відповідальності, а це тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат і відповідно стосовно фізичних осіб – підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат (а це 37784 грн. та відповідно 23615 грн).

Медикам на Сумщині будуть доплачувати

Отже звертаємо вашу увагу на те, що операторам ринку недопустимо закуповувати харчові продукти від населення та зазначаємо, що у відповідності до вимог законодавства продукти власного домашнього виробництва можуть бути реалізовані виключно на агропродовольчих ринках після проведення відповідних лабораторних досліджень працівниками ДЛВСЕ.

Також оператори ринку повинні бути здатні встановити інших операторів ринку, які постачають їм харчові продукти за принципом «крок назад» та яким вони постачають харчові продукти та інші об’єкти санітарних заходів за принципом «крок вперед».

З цією метою оператори ринку повинні застосовувати системи та процедури, що забезпечують доступність такої інформації компетентному органу за його запитами. Єдиним документом, яким мають супроводжуватися об’єкти санітарних заходів під час їх перевезення (пересилання) є товарно-транспортна накладна.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *