На Сумщині виявлені АЗС, діяльність яких загрожує життю та здоров’ю людей

В ході планової перевірки ТОВ «Торговий дім «Сан ойл» інспектори праці виявили численні порушення з боку підприємства з питань охорони праці.

Жителі та гості таких населених пунктів Сумської області, як Шостка, Ямпіль, Кролевець, Глухів та Вороніж навіть не підозрюють наскільки небезпечні об’єкти знаходяться на їх території. Про це інформує Управління Держпраці у Сумській області.

За результатами планового заходу інспекторами праці винесений припис, в якому визначено більше 110 порушень, більшість з яких загрожують життю працівників та осіб, які користуються послугами АЗС. Порушення, які потребують негайного усунення:

– суб’єктом господарювання не організовано розроблення і складання декларації безпеки об’єкту підвищеної небезпеки;

– на території автозаправних станцій відсутні пристрої блискавкозахисту;

– на час перевірки на території АЗС відсутні заземлюючі пристрої, які повинні розташовуватися за межами вибухонебезпечної зони для під’єднання контактних пристроїв автоцистерни при операціях зливу пального;

– відсутні відомості про здійснення роботодавцем моніторингу та оцінки технічного стану виробничого обладнання;

– відсутні відомості щодо заходів вжитих роботодавцем для забезпечення безпечної експлуатації технологічних трубопроводів АЗС;

– не забезпечено утримання, експлуатація і обслуговування електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів;

– власником не забезпечено за свої кошти організацію проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці;

– працівники не проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці, в тому числі особи, які відповідають за електрогосподарство, технічний стан і безпечну експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, працівники, які працюють на роботах з легкозаймистими речовинами та ін.

Управлінням Держпраці у Сумській області наголошує, знаходитись на території заправок, які не дотримуються норм з охорони праці – небезпечно для вашого життя та здоров’я.

З метою захисту права працівників на безпечні та здорові умови праці, що визначені ст. 13 Закону України «Про охорону праці», готується адміністративний позов до Сумського окружного адміністративного суду про вжиття заходів до зазначеного підприємства щодо заборони експлуатації устаткування підвищеної небезпеки та проведення робіт підвищеної небезпеки, а також про факт виявлених порушень повідомлено правоохоронні органи та міжвідомчу обласну регіональну групу зі сприяння у боротьбі із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним.

Джерело

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.