На Сумщині за фактами порушення виборчого законодавства були відкриті кримінальні провадження

загрузка...

Події сталися у Глухові та Ямпільському районі. У першому випадку – на дільниці було виявлено порушення у списках виборців, у другому – виборчі протоколи були підписані членами комісії до закінчення голосування.

До поліції Глухова звернулась одна із кандидатів у депутати до Глухівської міської ради. Вона розповіла правоохоронцям, що у списках виборчої документації виявлено понад 32 виборця, які зареєстровані за однією адресою.

На Ямпільщині члени однієї з дільничних виборчих комісій, підписали виборчі протоколи про підрахунок голосів, що не були заповнені, до завершення голосування. На місця цих подій виїздили слідчо-оперативні групи поліції.

Сумська облрада: попередньо проходять 6 партій

Наразі за даними фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за ч. 2 ст. 158 (надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців) та відповідно за ч. 1 ст. 158-3 Кримінального кодексу України (фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму). Досудове розслідування триває.

Учора, 25 жовтя, до обласної поліції усього надійшло 126 повідомлень, пов’язаних з можливими порушеннями під час виборчого процесу. За результатами їх розгляду станом на зараз відкриті чотири кримінальні провадження і складено один протокол про адміністративне правопорушення.

Зокрема, ознаки злочинів були виявлені під час виборів у Конотопському районі (фейкова виборча дільниця у селі Соснівка), Шостці (під час голосування чоловік чинив опір поліцейському на виборчій дільниці — ч.2 ст. 342 ККУ), Краснопільському (за фактом незаконного використання бюлетеня членом виборчої комісії — ч.2 ст.158-1 ККУ) та Ямпільському районах (за фактом підписання членами комісії протоколів до завершення голосування — ч.1 ст.158-3 ККУ).

Крім того, за фактом пошкодження скриньки опитувача від президента поліція склала протокол за ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство).

Відділ комунікації поліції Сумської області

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *