На Сумщині заради розваги підлітки мало не спалили пам’ятник архітектури

загрузка...

У Глухові підлітки заради розваги ледве не спалили місцевий пам’ятник архітектури «Тюремний замок»,  або як його ще називають «Глухівський Колізей».  Про це в фейсбуці написав місцевий житель Олександр Мірошниченко. Так підлітки в інстаграм розмістили відео, де показали як вони розважаються під час карантину.

Опубліковано Один дома Сумы Неділя, 26 квітня 2020 р.

Олександр Мірошниченко звернув на це відео увагу правоохоронців на це відео і за його інформацією останні відреагували оперативно.

Рішення суду: на Сумщині в школі діти знущалися над однокласником

Історична довідка

«Тюремний замок» згадується ще наприкінці XVII ст. як острог для утримання злочинців. Перший тюремний замок мав вигляд дерев’яного будинку, обнесеного частоколом. Пізніше його було перебудовано, стіни укріплено. На планах Глухова XVII ст. у північно-східному куті глухівської фортеці чітко видно кілька споруд, що розташовані у квадраті огорожі.

Маленькому Артуру з Сум терміново потрібна допомога (документи, відео)

Неподалік руїн тюремного замку, що збереглися, було виявлено підвалини більш архаїчної споруди. Глибина фундаментів сягала близько трьох метрів. Під такий потужний підмурок підкоп зробити було просто неможливо. Пізніше, у XIX ст., глухівську тюрму було перебудовано за новим проектом. Згадки про креслення проекту нещодавно віднайшла співробітниця Державного історико-культурного заповідника у м. Глухові. Датуються вони 1837 роком.

Чесно кажучи, пам’ятник архітектури виглядає дуже сумно, швидше нагадує руїни, доступ до яких місцева влада давно повинна була б перекрити. Але тим не менш, це не привід для ігор там і тим більше не можна  влаштовувати пожежу.

“На балансі Відділу культури Глухівської міської рада знаходиться пам’ятка архітектури “Тюремний замок (повітовий острог)” охоронний номер 345, що знаходиться за адресою пров. Спартака, 4.

Вже декілька десятиліть її руйнують не дощі та вітер, а бездіяльність міської ради. Пам’ятка є місцем вільної торгівлі наркотиками та найпопулярнішим туалетом в центрі Глухова.

В той час, коли на території “Тюремного замку” продовжується наркотрафік, а глухівська молодь влаштовує перформенси, співробітники Глухівського відділу поліції безметежно “патрулюють” кав’ярнями міста.

Шановна Глухівська міська рада, прошу закрити щитами вікна пам’ятки, щоб не допустити її подальшого руйнування, засмічення та розповсюдження наркотиків.”, – написав на сторінці в фейсбук Олександр. 

У публікації використано матеріали сайту https://hlukhiv.info/

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *