Недовіру старості Старого Села висловили мешканці громади на Сумщині

загрузка...
фото СпецКор

Мешканці Старого Села Нижньосироватської громади зібралися на загальносільські збори. Уже не вперше. Питання єдине — коли із їхнього села вивезуть небезпечні медичні відходи, які незаконно намагалися сортувати на околиці населеного пункту.

Пробірки із кров’ю, використані шприци із голками. медичні маски, крапельниці та інше медичне сміття знайшли місцеві разом із журналістами на території Старого Села у складах, які належать ТОВ «Тепличний».

«Тепличний» віддав свої склади в оренду «Сумиполімербуд». Останні і привозили сюди медичне сміття та сортували, а згодом просто полишили небезпечні відходи у селі.

Незаконною діяльністю фірма займалася ще з вересня 2020 року. Наприкінці листопада, коли люди забили на сполох, «сумиполімербуд» просто залишили сміття у складах і полишили їх.

Читати також: У Сумах мешканці будинку викликали поліцію через підозрілу жінку

Досі небезпечні відходи лежать у Сатрому Селі у відкритому доступі.

Два тижні тому під час загальних зборів жителі Старого Села дали час старості Сергію Єременку та голові громади В’ячеславу Суспіцину, аби вони нарешті почали діяти та відзвітували про те, що зробили для того, аби із села вивезти відходи.

00049.mts snapshot 00.00 2021.02.13 17.17.26

За цей час відбувся суд над заступником директора фірми «Сумиполімербуд». Суд визнав останнього винним і зобов’язав сплатити 17 тисяч гривень.

76867ый

ВИРОК СУДУ ПОВНІСТЮ

Далі, за словами юриста, який був присутній на зборах громади, Нижньосироватська громада має подати цивільний позов, аби домогтися відшкодування всіх витрат на утилізацію медичних відходів.

Натомість керівництво громади апелює тим, що у них обмежені повноваження

Хоча Стаття 33. Про органи виконавчої влади Пунктом 7-1. визначає, що органи місцевого самоврядування здійснюють контроль за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності у сфері поводження з відходами. 

Голова Нижньосироватської громади відзвітував, що за ці два тижні він надсилав листи та звернення до голови Сумської ОДА, голвоаи Сумської обласної ради інших із проханням виділити 3 млн гривень на утилізацію медичних відходів у Старому Селі.

Поки що відповідей на свої листи не отримав.

Результатом зборів стало те, що громада підтримала ініціювати звернення голови громади, старости та правоохоронців щодо вивозу сміття з території села, аби визнати Нижньосироватську ТГ потерпілою стороною. І щоб у подальшому влада громади змогла звернутися із позовом до суду на відшкодування коштів, які будуть витрачені на утилізацію медвідходів.

Також мешканці висловили недовіру старості Старого Села Сергію Єременку через службову недбалість.

Олеся Боровик spec-kor

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *